Podział punktów w Legnicy

Petteri Forsell (Miedź Legnica) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałkowym spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica zremisowała na swoim boisku 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramki dla gospodarzy strzelił Petteri Forsell. Zagłębie odpowiedziała dwoma trafieniami Vamary Sanogo.

W Legnicy działo się bardzo dużo od samego początku meczu. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie meczu. Podanie z lewej strony boiska od Juan Cámary otrzymał Petteri Forsell. Fiński napastnik niepokojony przez rywali mocnym strzałem pokonał Lukáša Hroššo.

Legniczanie z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie siedem minut. Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia strzałem głową kompletnie niepilnowany Vamara Sanogo wyrównał stan meczu.

Podopieczni Dominika Nowaka tuż przed przerwą zdołali ponownie wyjść na prowadzenie – drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Forsell. Lewą stroną boiska mknął Juan Cámara. Jego dogranie było niedokładne, lecz po niefortunnym zagraniu Martina Tótha do piłki dopadł właśnie Fin, który bez większych problemów wykończył akcję.

Jeszcze większym pechowcem Tóth mógł okazać się w 58. minucie, kiedy po centrze Henrika Ojaamy piłka odbiła się od pleców słowackiego obrońcy. Prowadzący to spotkanie Paweł Raczkowski w pierwszej chwili wskazał na jedenasty metr, lecz po wideoweryfikacji słusznie zmienił swoją decyzję.

Jedenaście minut później Raczkowski wskazał na jedenasty metr po drugiej stronie boiska – tym razem swojej decyzji nie cofnął. W polu karnym Tomasza Nawotkę sfaulował Kornel Osyra. Bramkę z rzutu karnego, która uratowała Zagłębiu jeden punkt ponownie strzelił Sanogo.

Ten rezultat, choć raczej sprawiedliwy, nie cieszy zarówno jednych ani drugich. W szczególności punktów potrzebuje Zagłębie, które wciąż ze sporą stratą okupują ostatnie miejsce w tabeli. Miedź z kolei utrzymuje trzecie miejsce w grupie spadkowej i ma coraz lepsze perspektywy na pozostanie w elicie przez co najmniej kolejny sezon.

22 kwietnia 2019, 31. kolejka Lotto Ekstraklasy, Legnica (Stadion Miejski)

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:1)

Petteri Forsell 4, 45 – Vamara Sanogo 11, 71 (karny)

Miedź: Sosłan Dżanajew – Aleksandar Miljković (Grzegorz Bartczak 86′),  Kornel Osyra, Élton Monteiro, Artur Pikk (Mateusz Żyro 88′) – Henrik Ojamaa, Borja Fernández, Rafał Augustyniak, Omar Santana, Juan Cámara (Fabian Piasecki 75′) – Petteri Forsell.

Zagłębie: Lukáš Hroššo – Giórgos Mýgas (Giorgi Gabedawa 31′), Mateusz Cichocki, Martin Tóth (Piotr Polczak 75′), Michael Heinloth – Tomasz Nawotka, Lukáš Greššák (Tomasz Nowak 62′), Mateusz Możdżeń, Szymon Pawłowski, Žarko Udovičić – Vamara Sanogo.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).