Szalony mecz w Krakowie. Wisła strzeliła pięć bramek

Wisła Kraków

Wisła Kraków - kibice / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W Krakowie na stadionie Miejskim przy ulicy Reymonta w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy kibice oglądali pięć goli, cztery żółte kartki oraz jeden czerwony kartonik, który przesądził o wyniku spotkania. Czarodziejska różdżka w postaci Leszka Ojrzyńskiego trwa nadal.

Mecz dla gospodarzy ułożył się znakomicie. Podopieczni Macieja Stolarczyka po 36. minutach prowadzili 2:0. Strzelcem dwóch bramek był Sławomir Peszko. Na dwie minuty przed zmianą stron kontaktową i bardzo ładną bramkę zdobył Mateusz Szwoch. 26-letni pomocnik z narożnika pola karnego strzelił w samo okienko. W przerwie meczu trener gości wprowadził Grzegorza Kuświka, który siedem minut później był faulowany przez Łukasza Burligę i sędzia Piotr Lasyk obrońcę gospodarzy wyrzucił z boiska. Jednak powtórki telewizyjne pokazały, że arbiter sie pomylił. Trzy minuty później szkoleniowiec gości przeprowadził kolejną roszadę w ustawieniu. Za Gruzina Merebaszwiliego wszedł Oskar Zawada, który okazał się jokerem! Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił dwie bramki dając zwycięstwo swojej drużynie. 23-letni napastnik ma już cztery ligowe trafienia.

Na koniec warto napisać o tym, kto najwięcej przebiegł i kto był najszybszy. Otóż 12,2 kilometrów poruszał się na boisku Rafał Boguski, a najszybszym zawodnikiem był Marko Kolar, który biegł z prędkością 34 kilometrów na godzinę.

W następnej serii spotkań Biała Gwiazda, która nie wygrała czwartego kolejnego meczu zagra w Sosnowcu z Zagłębiem. Natomiast Nafciarze, którzy odnieśli trzecie zwycięstwa z rzędu podejmować będą Koronę Kielce.

22.04.2019, godz. 15:30 Wisła Kraków – Wisła Płock 2:3 (2:1)
Sławomir Peszko 31′, 36′ – Mateusz Szwoch 43′, Oskar Zawada 63′, 70′.
żółte kartki: Paweł Brożek – Karol Angielski, Giorgi Merebaszwili, Damian Rasak.
czerwona kartka: Łukasz Burliga.

składy:

Kraków: Mateusz Lis – Matej Palcić, Łukasz Burliga, Dawid Szot, Rafał Pietrzak, Rafał Boguski, Vullnet Basha, Krzysztof Drzazga (62′ Patryk Plewka), Sławomir Peszko (86′ Aleksander Buksa), Marko Kolar, Marcin Grabowski (74′ Paweł Brożek).

Płock: Thomas Daehne – Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia, Damian Rasak, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (57′ Oskar Zawada), Mateusz Szwoch (81′ Jakub Łukowski), Ricardinho, Karol Angielski (46′ Grzegorz Kuświk).