Serie A: Podsumowanie 17.kolejki – Top, Flop, XI Kolejki, Raport kadrowiczów!

asroma.com

Nadszedł czas na podsumowanie siedemnastej serii gier na Półwyspie Apenińskim! Nie zawiedliśmy się, było co oglądać!

Mecz kolejki: Derby Lombardii i starcie Juventusu z Romą z pewnością były ciekawymi spotkaniami. Numerem jeden w tej kolejce był jednak mecz, który skreśliłem na starcie i obstawiałem – szczerze – pewne 0:0. Tym meczem było starcie Genoi z Palermo na Stadio Luigi Ferraris. W mecz kapitalnie weszła ekipa Ivana Juricia, która już w czwartej minucie za sprawą Giovanniego Simeone wyszła na prowadzenie. Do 65. minuty Rossoblu prowadzili 3:1. Później bramki strzelała tylko ekipa Thiago Cionka. Tym samym Palermo dzięki wygranej uciekło z ostatniej pozycji w tabeli. “Gwiazdą” tego meczu został bramkarz Genoi – Mattia Perin. Poniżej wideo.

TOP Kolejki: Dries Mertens. Cztery bramki w meczu przeciwko Torino mówią same za siebie. Z wielką przewagą zostaje on też piłkarzem kolejki. Co ciekawe, jest on też pierwszym piłkarzem w historii klubu z Neapolu, który strzelił trzy i cztery bramki w dwóch kolejnych meczach ligowych.

FLOP Kolejki: Ten zaszczytny tytuł trafia do Mattii Perina za swoje skandaliczne zachowanie w meczu przeciwko Palermo. Oby jak najmniej takich incydentów z jego strony, bo może on zastąpić Buffona w kadrze narodowej. Niewatpliwie ma talent.

XI Kolejki: Federico Marchetti; Nicolas Frey, Luca Rossettini, Daniele Rugani, Adam Masina; Jose Callejon, Federico Viviani, Antonio Candreva; Giovanni Simeone, Dries Mertens, Gonzalo Higuain

Raport kadrowiczów:

1. Wojciech Szczęsny – puszczona bramka przeciwko Juve, najlepszy gracz Romy, 90 minut (0:1),
  2. Piotr Zieliński – poprawny występ przeciwko Torino, 73 minuty (5:3),
  3. Łukasz Skorupski – czyste konto przeciwko Cagliari, obroniony rzut karny, 90 minut (2:0),
  4. Thiago Cionek – dobry mecz przeciwko Genoi, 83 minuty (3:4).

Bramka kolejki: GOLAZO Mertensa przeciwko Torino (5:3)

Wyniki spotkań 17.kolejki:

FC Empoli 2:0 Cagliari Calcio (8′,72′ Mchedlidze)

AC Milan 0:0 Atalanta Bergamo

FC Juventus 1:0 AS Roma (14′ Higuain)

US Sassuolo 0:1 FC Inter (47′ Candreva)

Chievo Verona 2:1 UC Sampdoria (9′ Meggiorini, 42′ Pellissier; 90+4′ Schick)

SSC Napoli 5:3 FC Torino (13′,18′,22′,80′ Mertens, 70′ Chiriches; 58′ Belotti, 76′ Rossettini, 84′ Iago Falque)

Pescara Calcio 0:3 FC Bologna (7′ Masina, 41′ Dzemaili, 57′ Krejci)

Udinese Calcio 2:0 FC Crotone (43′,61′ Thereau)

CFC Genoa 3:4 US Palermo (4′,57′ Simeone, 65′ Ninkovic; 42′ Quaison, 69′ Goldaniga, 88′ Rispoli, 90′ Trajkovski)

SS Lazio 3:1 ACF Fiorentina (23′ Keita, 45+4′ Biglia, 90′ Radu; 65′ Zarate)