Serie A: Podsumowanie 19.kolejki – Top, Flop, XI Kolejki, Raport kadrowiczów!

juventus.com

Nadszedł czas na podsumowanie dziewiętnastej serii gier na Półwyspie Apenińskim! Hasło tej kolejki – nieważne, jak się zaczyna, ale ważne, jak się kończy!

Mecz kolejki: Jak wspomniałem wyżej hasło tej kolejki – na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać do ostatnich minut meczu. Wysokie zwycięstwo Juventusu było do przewidzenia. Bramki na wagę trzech punktów w końcówce strzelało Lazio czy Milan. Najciekawszym spotkaniem było moim zdaniem zdecydowanie starcie polskich drużyn w sobotę. Chodzi oczywiście o mecz Napoli z Sampdorią. Pomijając fakt, że Polacy rozpoczęli mecz z ławek rezerwowych, to spotkanie obfitowało w przeróżne zwroty akcji. Sampa wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu Elseida Hysaja. Szansy debiutu nie dostał Bartosz Bereszyński, natomiast odpowiednio Zieliński i Linetty zameldowali się na placu gry w 58 i 76 minucie. Pomocnik Napoli ożywił grę i to dzięki jego grze wpierw Gabbiadini doprowadził do wyrównania, a w końcówce Christianowi Puggioniemu nie dał szans Lorenzo Tonelli. Bezbłędni też nie byli sędziowie, którzy prowadzili owy mecz. Grunt, że prezydent Sampdorii i Maurizio Sarri nie skoczyli sobie do gardeł. Skończyło się na uścisku.

TOP Kolejki: Nowy rok, stary Higuain. Pipita udowodnił, że nie jest w kryzysie i nadal goni Mauro Icardiego, Edina Dzeko i Andreę Belottiego. Dwa gole Gonzalo przeciwko Bolonii dają mu ten zaszczytny tytuł najlepszego zawodnika ostatniej kolejki. Warte odnotowania są też dobre występy Alejandro Gomeza, Andrei Petagny czy Manuela Locatellego.

FLOP Kolejki: Niestety, tutaj przez swój koszmarny błąd trafia Thiago Cionek, obrońca Palermo. W spotkaniu otwierającym 19. kolejkę zmierzyło się Empoli Łukasza Skorupskiego i Palermo byłego obrońcy Modeny. Z przebiegu meczu można było wywnioskować, że zakończy się bezbramkowym remisem, aż… Cionek złapał rywala za koszulkę i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykończył Massimo Maccarone i jego Empoli ucieka od strefy spadkowej na siedem oczek. Poniżej oczekiwań zagrał też chociażby Bruno Alves czy Antonio Mirante.

XI Kolejki: Wojciech Szczęsny; Stephan Lichtsteiner, Federico Fazio, Francesco Acerbi, Ivan Strinić; Ivan Perisic, Manuel Locatelli, Jakub Jankto, Andrea Conti; Gonzalo Higuain, Alejandro Gomez

Raport kadrowiczów:

Wojciech Szczęsny – czyste konto w meczu z Genoą, najlepszy gracz Romy w tym meczu, 90 minut (0:1),
Piotr Zieliński – 32 minuty w meczu z Sampdorią, obudził grę ekipy z Neapolu (2:1),
Łukasz Skorupski – 90 minut w meczu z Palermo, obroniony karny, czyste konto (1:0),
Karol Linetty – 13 minut w meczu z Napoli, poprawny występ (2:1),
Thiago Cionek – 87 minut w meczu z Empoli, sprokurowany karny (0:1)

Bramka kolejki: Uderzenie z woleja Higuaina. W tej kolejce padło niewiele bramek, także wybór trudny nie był.

Wyniki spotkań 19.kolejki:

Empoli FC – US Palermo 1:0 (’78 Massimo Maccarone),

SSC Napoli – UC Sampdoria 2:1 (77′ Manolo Gabbiadini, 90+5′ Lorenzo Tonelli; 30′ Elseid Hysaj samobój),

Udinese Calcio – FC Inter 1:2 (17′ Jakub Jankto; 45+2′, 87′ Ivan Perisic),

Chievo Verona – Atalanta Bergamo 1:4 (’62 Sergio Pellissier; 4′,23′ Alejandro Gomez, 42′ Andrea Conti, 69′ Remo Freuler),

CFC Genoa – AS Roma 0:1 (36′ Armando Izzo samobój),

SS Lazio – FC Crotone 1:0 (90′ Ciro Immobile),

US Sassuolo – FC Torino 0:0,