Serie A: Podsumowanie 22. kolejki – Top, Flop, XI kolejki, raport kadrowiczów!

juventus.com

Czas na podsumowanie 22.kolejki włoskiej Serie A. Liczba kolejki to 31 – tyle właśnie padło bramek w całej kolejce!

Mecz kolejki : Fiorentina – Genoa (3:3)

Wspaniałe widowisko na Stadio Artemio Franchi! Gospodarze po 50 minutach gry prowadzili 2:0 po trafieniach Ilicica oraz Chisei, jednak tą przewagę roztrwonili w niecałe dwie minuty! Bramki dla gości zdobyli Giovanni Simeone oraz Oscar Hiljemark, dla którego był to ligowy debiut w barwach klubu z Genui. Asysty przy obiu trafieniach zaliczył Adel Taarabt, znany z półrocznego epizodu w Milanie. Ponownie prowadzenie drużynie z Florencji dał Nikola Kalinic, który nie tak dawno odrzucił lukratywną ofertę z Chin. Do remisu jednak doprowadził ponownie Giovanni Simeone, pewnie egzekwując rzut karny. Wcześniej za zagranie piłki ręką w polu karnym, czerwoną kartkę zobaczył Federico Bernadeschi. Debiut w bramce Fiorentiny zaliczył Marco Sportiello, który przy kontuzji Tatarusanu i Drągowskiego, zaliczył średni występ, puszczając trzy bramki. W tym meczu było wszystko! Piękne bramki, czerwona kartka, ostra gra oraz mnóstwo emocji. Takie spotkania bez żadnego zastanawiania się można nazwać wizytówką Serie A!

TOP kolejki: Drużyna Palermo jechała na Stadio San Paolo w Neapolu jak na pożarcie. Niemal każdy kibic Napoli był pewien, że ich ulubieńcy bez zbędnego wysiłku pokonają Sycylijczyków. Tymczasem jednak pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyło… Palermo! Doskonałe dośrodkowanie w pole karne świetnie wykończył Ivan Nestrowski, umieszczając piłkę w siatce. Po bramce, podopieczni Diego Lopeza, debiutującego w roli szkoleniowca Palermo cofnęli się do obrony. O dziwo szczelna obrona Sycylijczyków funkcjonowała poprawnie. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się i zapowiadało się na ogromną niespodziankę. Kiedy na początku drugiej połowy na placu gry pojawił się Piotr Zieliński, Neapolitańczycy przystąpili do nękania pola karnego Palermo. Jedna z takich sytuacji zakończyła się kuriozalną bramką autorstwa Driesa Mertensa. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Piotr Zieliński. Jednakże warto zadać sobie pytanie, czy to nie przypadkiem Belg asystował przy swojej bramce. Z resztą, zobaczcie sami.

Palermo kończyło to spotkanie w “10”. Z boiska został wyrzucony Goldaniga, mimo to potrafili utrzymać ten sensacyjny wynik. W zapowiedzi kolejki pisałem, że Napoli powinno poczuć się jak walec i zmiażdżyć gości. Po raz kolejny się pomyliłem.

FLOP Kolejki : Na to miano zasłużył sobie zdecydowanie Manuel Locatelli. Młody Włoch przebojem wdarł się do pierwszego składu Milanu, jednak nie potrafi do końca wykorzystać zaufania, jakim obdarzył Go Vincenzo Montella. Locatelli gra w kratkę, przeplatając bardzo dobre mecze, tymi słabymi. Ostatnie tygodnie Włocha to pasmo niepowodzeń. W środowym meczu Coppa Italia, wyleciał z boiska za bardzo nierozważny faul, czy przyczynił się do porażki z Juventusem. W niedzielnym meczu z Udinese, również pokazał się ze słabszej strony, podając piłkę pod nogi rywala, dzięki czemu Udinese doprowadziło do wyrównania. Młody Włoch musi się obudzić, inaczej straci miejsce w podstawowym składzie Milanu.

XI Kolejki: Stefano Sorrentino; Danilo D’Ambrosio, Giorgio Chiellini, Nicolas Spolli, Alex Sandro; Federico Chiesa, Marcelo Brozovic, Joao Mario, Adrian Stoian; Luis Muriel, Diego Falcinelli

Raport kadrowiczów:

1. Wojciech Szczęsny – 90 minut w meczu z Sampdorią, trzy puszczone bramki (3:2),
  2. Bartosz Bereszyński – 90 minut w meczu z Romą (3:2),
  3. Karol Linetty – 34 minuty w meczu z Romą, poprawny występ (3:2),
  4. Bartosz Salamon – 9 minut w meczu z Bologną (0:1),
  5. Piotr Zieliński – 33 minuty w meczu z Palermo, asysta przy golu Mertensa (1:1),

Bramka kolejki: Uderzenie z wolnego Muriela. Szczęsny mógł zrobić coś więcej?

Wyniki spotkań 22.kolejki:

SS Lazio – Chievo Verona 0:1 (’90 Roberto Inglese),

Inter FC – Pescara Calcio 3:0 (’23 Danilo D’Ambrosio, ’43 Joao Mario, ’73 Eder),

Torino FC – Atalanta Bergamo 1:1 (’16 Iago Falque, ’67 Andrea Petagna),

Cagliari Calcio – FC Bologna 1:1 (’64 Mattia Destro, 90+2′ Marco Borriello),

FC Crotone – FC Empoli 4:1 (‘ 24 Adrian Stoian, 56′,90+1′,90+2 Diego Falcinelli; 39’ Levan Mchedlidze),

ACF Fiorentina – CFC Genoa 3:3 (’17 Josip Ilicic, ’50 Federico Chiesa, 62′ Nikola Kalinic; 57′,86′ Giovanni Simeone, ’59 Oscar Hiljemark),

UC Sampdoria – AS Roma 3:2 (’21 Dennis Praet, ’71 Patrik Schick, ’73 Luis Muriel; ‘5 Bruno Peres, 66’ Edin Dzeko),

US Sassuolo – Juventus FC 0:2 (‘9 Gonzalo Higuain, 25’ Sami Khedira),

Udinese Calcio – AC Milan 2:1 (31′ Cyril Thereau, ’73 Rodrigo de Paul; 8′ Giacomo Bonaventura),

SSC Napoli – US Palermo 1:1 (’66 Dries Mertens; ‘6 Ilija Nestorovski).