Pierwszy mecz drugiej kolejki odbył pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem, który nie zadowolił żadnej ze stron. Obie drużyny mają po dwóch kolejkach tylko dwa punkty.

Przed meczem uhonorowany został kapitan Niebieskich – Marcin Malinowski, który tego dnia rozgrywał setny mecz w barwach Ruchu.

Wynik został ustalony w pierwszej połowie. Pierwsi bramkę zdobyli goście. Już w trzeciej minucie boczny obrońca Deleu popisał się kapitalnym strzałem z ok. 25 metrów. Golkiper chorzowian Krzysztof Kamiński nie miał żadnych szans. Wydawało się, że ten gol zostanie okrzyknięty golem kolejki. Jednak już w 16. minucie najbardziej doświadczony piłkarz Ruchu skopiował wyczyn Deleu. Zdecydował się na strzał z dystansu, a mocno kopnięta piłka wpadła w “okienko” bramki rywali. Tym razem bramkarz Lechii był bez szans. Niestety po tak pięknych bramkach tempo spotkania wyraźnie spadło. Do końca pierwszej połowy nie miała miejsca żadna sytuacja godna uwagi.

Nieco ciekawiej zrobiło się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Zdecydowaną przewagę miał Ruch. Doskonałe sytuacje zmarnowali Pavel Sultes i Filip Starzyński. Lechię stać było na mizerną odpowiedź w postaci jednej dobrej akcji w 60 minucie meczu, z której jednak bramkarz Ruchu wyszedł obronną ręką. Po tych sytuacjach tempo meczu znowu spadło. Gra już do końca meczu toczyła się w środku boiska.

Po nudnym meczu, w którym padły dwie przepiękne bramki Ruch zremisował 1:1 z Lechią.

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
0:1 – 3′ Deleu
1:1 –16′ Malinowski

Żółte kartki: Piotr Stawarczyk, Marcin Malinowski (Ruch) oraz Jarosław Bieniuk, Patryk Tuszyński, Sebastian Madera (Lechia)

• Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński – Artur Gieraga, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel, Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński (60′ Grzegorz Kuświk), Łukasz Janoszka (59′ Kamil Włodyka), Pavel Sultes (80′ Łukasz Surma).
  • Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Luis Santos Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Christopher Oualembo, Piotr Wiśniewski (73′ Patryk Tuszyński), Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Daisuke Matsui, Przemysław Frankowski (84′ Łukasz Kacprzycki), Damian Kugiel (46′ Piotr Grzelczak).