PKO Ekstraklasa: Dublet Jesúsa Imaza daje trzy punkty Jagiellonii

Jesus Imaz, Filip Mladenović / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok po bramkach Jesúsa Imaza i Tomáša Přikryla wygrała 3:0 (1:0) z Lechią Gdańsk. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł tuż przed przerwą. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i sprytnym strzałem głową skierował futbolówkę do bramki. Ten sam zawodnik w 82. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny. W końcówce strzałem z dystansu wygraną “Jagi” przypieczętował Tomáš Přikryl.

15 grudnia 2019, 19. kolejka PKO Ekstraklasy, Białystok (Stadion Miejski), Frekwencja: 5973

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

Jesús Imaz 44, 82 (karny), Tomáš Přikryl 90

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski – Andrej Kadlec, Bartosz Kwiecień, Zoran Arsenić, Guilherme – Tomáš Přikryl (Mile Savković 90′), Martin Pospíšil, Taras Romanczuk, Jesús Imaz, Bartosz Bida (Krzysztof Toporkiewicz 90′) – Patryk Klimala (Juan Cámara 75′).

Lechia: Zlatan Alomerović – Karol Fila (Daniel Łukasik 32′), Michał Nalepa, Mario Maloča, Filip Mladenović – Lukáš Haraslín, Patryk Lipski, Tomasz Makowski, Flávio Paixão, Rafał Wolski (Jakub Arak 75′) – Artur Sobiech (Sławomir Peszko 61′).

Żółte kartki: Klimala, Přikryl, Kwiecień – Sobiech, Wolski, Mladenović, Maloča.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).