Premier League: Manchester City pewnie wygrywa z Arsenalem

Premier League (Twitter)

W meczu 17. kolejki Premier League Arsenal przegrał z Manchesterem City 0:3. Dwie bramki dla The Citizens zdobył Kevin De Bruyne, na listę strzelców wpisał się też Raheem Sterling.

Faworytem tego meczu byli podopieczni Pepa Guardiolii, chociaż raczej minimalnym a nie zdecydowanym bo Arsenal ostatnio gra lepiej o czym świadczą zwycięstwa z West Hamem i wyszarpany remis z Standardem Liege.

Pierwszą ofensywną akcję już w 1. minucie przeprowadzili Kanonierzy. Gabriel Martinelli minął dwóch obrońców, ale będąc sam na sam z Edersonem strzelił prosto w niego. Chwilę później na prowadzenie wyszedł Manchester City. Fernandinho podał do Gabriela Jesusa, ten podał do Kevina De Bruyne, a Belg uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Bernda Leno. W 16. minucie było już 0:2, De Bruyne ograł trójkę obrońców, podał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości trafił Raheem Sterling. W końcowych minutach pierwszej połowy De Bruyne po raz drugi wpisał się na liste strzelców, tym razem podał mu Phil Foden, a Belg uderzeniem sprzed pola karnego trafił tuż przy słupku. Do przerwy Arsenal przegrywał z Manchesterem City 0:3.

Na początku drugiej połowy gola honorowego dla Arsenalu mógł strzelić Pierre Emerick Aubameyang, ale główkował bardzo niecelnie. W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, sam na sam z Leno wyszedł Jesus, lecz uderzył wprost w niemieckiego bramkarza. W końcowych minutach meczu jeszcze okazję na czwartą bramkę miał Sterling, jednak minimalnie się pomylił.

Druga połowa nie miała już takiego wysokiego tempa jak pierwsza bo wynik tego meczu był przesądzony. Bez wątpienia jest to zasłużone zwycięstwo Manchesteru City, który po porażce w derbach z United nie mógł sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Ostatnie wyniki Arsenalu chyba trochę zamazały obraz nadal fatalnej gry.