PKO BP Ekstraklasa: Śląsk pokonuje Miedź 4:2 i opuszcza strefę spadkową

Śląsk Wrocław (Twitter)

Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica 4:1 w spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dubletem popisał się John Yeboah. Dzięki tej wygranej podopieczni Jacka Magiery opuszczają strefę spadkową.

Śląsk powinien wyjść na prowadzenie w 29. minucie. Exposito uderzył głową z pięciu metrów, ale w niesamowity sposób nogą obronił ten strzał Abramowicz. Kilkanaście sekund później bramkarz Miedzi znów świetnie interweniował, gdy z szesnastu metrów strzelał Schwarz, a Samiec-Talar zmienił tor lotu piłki, jednak w taki sposób, że trafił w bramkarza. Prowadzenie dla Śląska wisiało w powietrzu, a zmaterializowało się w 38. minucie. Yeboah rozegrał do Rzuchowskiego, ten zagrał wzdłuż pola karnego do Schwarza, który niepilnowany tuż przed bramką Abramowicza dopełnił formalności. Nie dłużej niż minutę po wznowieniu gry było już 2:0. Yeboah popisał się rajdem na bramkę Miedzi i pokonał Abramowicza strzałem po długim słupku.

Nieoczekiwanie goście w 52. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po stałym fragmencie gry Andrzej Niewulis został blisko bramki Śląska i otrzymując podanie górą dobrze zachował się w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem zdobywając bramkę lewą nogą. Taki wynik utrzymał się tylko cztery minuty. W 56. minucie Abramowicz zagrał niedokładnie, w polu karnym Miedzi piłkę przejął Schwarz i wystawił do Nahuela, który szczęśliwie, bo od słupka, ale podwyższył prowadzenie dla Śląska. To nie był koniec fatalnych błędów Miedzi pod własną bramką. Kolejny taki przydarzył się gościom w 74. minucie. Po przejęciu piłki uderzał Exposito, futbolówka odbiła się od obrońców i trafiła pod nogi Yeboaha, który ustrzelił dublet. Jeszcze w 90. minucie po wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym Koldo Obieta zdobył bramkę dla Miedzi. To było wszystko na co było stać gości w tym spotkaniu. Wygrana z Miedzią to drugie z rzędu zwycięstwo dla Śląska, które sprawia, że podopieczni Jacka Magiery opuszczają przynajmniej na kilka godzin strefę spadkową. Śląsk ma 38 punktów, Wisła Płock, która o 17:30 gra z Rakowem ma punkt mniej.