PKO BP Ekstraklasa: Korona pokonała Ruch! Walka o utrzymanie będzie trwała do końca

PKO BP Ekstraklasa (X)

Korona Kielce wygrała arcyważny mecz z Ruchem Chorzów 2:0 w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Przed przerwą samobójcze trafienie zaliczył Robert Dadok a w 75. minucie wynik ustalił Szykawka. Korona będzie walczyć o utrzymanie do końca!

Presja związana z walką o utrzymanie nie spętała nóg gospodarzom. Korona weszła w spotkanie bardzo dobrze. Najlepiej na boisku czuł się Martin Remacle, który miał dwie świetne sytuacje. W pierwszej interweniował Stipica, w drugiej przestrzelił o kilka centymetrów obok słupka. Po rzucie rożnym groźnie uderzał Bartosz Kwiecień. Zespół Kamila Kuzery został nagrodzony za swoje starania w 42. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główkuje Adrian Dalmau a Robert Dadok zmienia tor lotu piłki i zalicza samobójcze trafienie.

W przerwie Janusz Niedźwiedź dokonał dwóch korekt. Na boisko weszli Wilak i Novothny, zeszli Szczepan i Feliks. To nadal Korona przeważała w tym spotkaniu i zagrażała po kolejnych dośrodkowaniach. Ruch nie potrafił odpowiedzieć. Mecz się bardzo zaognił, pojawiło się dużo fauli, sędzia Arys co kilkadziesiąt sekund używał gwizdka. W 75. minucie Korona podwyższyła prowadzenie. Akcja Podgórskiego prawą stroną, dośrodkowanie a w polu karnym Szykawka, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej, ubiegł obrońców i skierował piłkę do siatki. Dzięki tej wygranej Korona ma 35 punktów i traci jedno “oczko” do Cracovii, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce. “Pasy” swój mecz z Rakowem rozegrają jutro.