PKO BP Ekstraklasa: Warta remisuje z Piastem. Debiut 15-latka

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała 1-1 z Piastem Gliwice. W drugiej połowie zameldował się na boisku 15-latni Jędrzej Hanuszczak!

Już w 5. minucie goście wyszli na prowadzenie. Grzegorz Tomasiewicz dośrodkował w pole karne, piłkę musnął obrońca Warty, tak że trafiła ona pod nogę Michała Chrapka. Ten obrócił się zakładając siatkę rywalowi i uderzył po ziemi między nogami bramkarza. Pierwszy kwadrans należał bezapelacyjnie do Piasta. Około 20. minuty Warta przebudziła się i szybko zamieniła to na konkrety. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny za zagranie ręką. Kajetan Szmyt wyrównał trafiając z 11. metrów w 23. minucie. Do końca pierwszej połowy to znów Piast dominował, ale po 45. minutach na tablicy wyników widniał remis.

Druga połowa nie obfitowała w wiele okazji bramkowych, najlepszą miał Piast. W 80. minucie Pyrka dostał podanie z własnej połowy, kiwnął Ivanova, ale jego strzał zatrzymał Lis. W 89. minucie doszło do dwóch wyjątkowych zmian. Na boisko wszedł Bartosz Kieliba, który po siedmiu latach żegna się z Wartą Poznań. Z kolei zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie Jędrzej Hanuszczak w wieku zaledwie 15 lat.