PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia pewnie wygrywa w Radomiu (WIDEO)

jagiellonia.pl

Jagiellonia pokonała Radomiaka 2:0 w wyjazdowym starciu w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej “Jaga” przerwę na kadrę spędzi na fotelu lidera!

Goście na prowadzenie wyszli już w 15. minucie. Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Radomiaka. Zgranie piłki głową i potem z piątego metra wpakował futbolówkę do siatki Mateusz Skrzypczak! Radomiak starał się doprowadzić do remisu, mieli swoje okazje gospodarze, ale jednak “Jaga” wyprowadziła skuteczny kontratak.  Kiepskie wybicie piłki przez Kobylaka. Wybił futbolówkę jeden z białostocczan i następnie popędził z nią Caliskaner. Świeżo wprowadzony na boisko napastnik w sytuacji sam na sam ograł Kobylaka. Zespół z Podlasia zdobył kolejne trzy punkty i bez względu na wyniki innych zespołów w tej kolejce, jest pewny, że przerwę na kadrę spędzi na pierwszym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

16.03.2024 r., 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Braci Czachorów (Radom)

Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Skrzypczak 15′, Caliskaner 73′

Radomiak Radom: Kobylak – Jakubik, Rossi, Vušković, D. Abramowicz – Novaes Palhares (70. Jardel), Donis (63. Jordão) – L. Semedo (70. Rossi Pereira), Wolski, Machado (46. V. Dias) – Rocha

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Sáček (77. Stojinović), Skrzypczak, Diéguez, Wdowik – Romanczuk, Nené (77. Kubicki) – Marczuk (90. Kupisz), Imaz Ballesté, Hansen (68. Lewicki) – Pululu (68. Caliskaner)

Kartki: Donis, Jakubik, Novaes Palhares, Rocha, Vušković – Romanczuk, Sáček, Marczuk

Sędziował: Daniel Stefański