PKO BP Ekstraklasa: Velde zapewnił Lechowi kolejną wygraną w derbach Poznania (WIDEO)

Kristoffer Velde

Lech wygrał z Wartą 2:0 w kolejnych derbach Poznania. Zwycięstwo dla “Kolejorza” zapewnił Kristoffer Velde, który ustrzelił dublet.

W pierwszej połowie sytuacje bramkowe pojawiały się w momencie błędów obrońców rywali. Lech najbliżej wyjścia na prowadzenie był w pierwszym kwadransie. Murawski przerzucił do Velde daleką piłkę, a ten miał bardzo dużo miejsca i czasu, lecz w niezłej sytuacji wyraźnie przestrzelił z woleja. Za kilka minut Szymczak uruchomił bardzo dobrym podaniem Velde, a ten za mocno wypuścił piłkę w polu karnym i ułatwił interwencję bramkarzowi. Warta też próbowała się odgryzać. Swoje sytuacje miał Eppel, z dystansu testował Mrozka Kajetan Szmyt. Oba zespoły zdecydowały się na otwarty futbol z dużą ilością okazji bramkowych, jednak szwankowała skuteczność.

W 52. minucie nareszcie Lech przełamał swoją ogromną niemoc. Świetne prostopadłe podanie Marchwińskiego do Velde. Norweg wpada w pole karne i sprytnym strzałem wbija futbolówkę do bramki. Nie zdążył zablokować defensor Warty, a przysłonięty Grobelny nie zdołał interweniować. Goście starali się odrobić straty, ale to Lechowi udało się wyprowadzić zabójczą kontrę. Prawą stroną pognał Czerwiński. Na koniec zgrał do lewej, do Velde. Norweg nawinął Stavropoulosa, a następnie technicznym uderzeniem ustalił wynik spotkania. “Kolejorz” długo się rozkręcał i dopiero w drugiej połowie zdołał otworzyć wynik spotkania. Bohaterem został Kristoffer Velde, który ustrzelił dublet. Podopieczni trenera Rumaka dzięki temu zwycięstwu awansowali na 3. miejsce i tracą tylko punkt do prowadzącej Jagiellonii.

15.03.2024 r., 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy, ENEA Stadion (Poznań)

Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (0:0)
Velde 52′, 80′

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Salamon (C), Blažič, Andersson – Ba Loua (65. A. Czerwiński), Murawski, Gholizadeh (86. Kwekweskiri), Velde – Marchwiński (90+1. Dziuba) – Szymczak

Warta Poznań: Grobelny – Stavrópoulos, Szymonowicz (C), Tiru (82. Savić) – Přikryl (82. Kiełb), Mezghrani, Żurawski (82. Vizinger), Matuszewski – Szmyt (90. Tonder), Mariz Luís (82. Kupczak) – Eppel

Kartki: Salamon, Gholizadeh, Andersson

Sędziował: Krzysztof Jakubik

Widzów: 23.361