PKO BP Ekstraklasa: Cracovia remisuje z Widzewem (WIDEO)

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Cracovia zremisowała z Widzewem 2:2 w meczu 25. kolejki La Liga. “Pasy” prowadziły po szybko zdobytej bramce, ale remis uratował gospodarzom dopiero w 90. minucie Michał Rakoczy.

W 10. minucie Eneo Bitri uprzedził wychodzącego do piłki Gikiewicza i głową umieścił piłkę w siatce. Po dziesięciu minutach niemal kopia sytuacji, ale po drugiej stronie boiska.  Tym razem minął się z piłką Madejski, a Mateusz Żyro uderzeniem głową doprowadził do wyrównania!  Po przerwie Cracovia atakowała, a to Widzew strzelił bramkę w końcówce spotkania. Do dośrodkowania Kerka dopadł Żyro i zgrał piłkę do Hanouska, którego strzał piętką wypluł Madejski, a piłkę do siatki dobił Bartłomiej Pawłowski. Piłkarze Widzewa chyba liczyli, że tamta bramka już rozstrzygnęła losy spotkania, ale nic bardziej mylnego. W 90. minucie całkowicie niepilnowany przed polem karnym Michał Rakoczy przełamał ręce interweniującego Gikiewicza i zapewnił Cracovii cenny punkt.

16.03.2024 r., 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Cracovii (Kraków)

Cracovia – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
Bitri 10′, Rakoczy 90′ – Żyro 21′, Pawłowski 85′

Cracovia: Madejski – Ghiță, Bitri, Skovgaard – Kakabadze (C), Sokołowski (60. Oshima), Atanasov (77. Knap), Ólafsson (71. Jaroszyński) – Maigaard (61. Rakoczy) – Makuch, Källman (72. Rózga)

Widzew Łódź: Gikiewicz – Zieliński, Żyro, Szota, Cigaņiks – Hanousek, Álvarez, Pawłowski (C) – Nunes (80. Miloš), Rondić (80. Kerk), Klimek (71. Tkacz)

Kartki: Maigaard

Sędziował: Paweł Raczkowski

Widzów: 10 111