PKO BP Ekstraklasa: Legia wygrywa, Pogoń i Raków remisują swoje spotkania (WIDEO)

Stadion Legia Warszawa

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell

25. kolejka PKO BP Ekstraklasy kończyła się w niedzielę trzema spotkaniami. Najpierw Korona zremisowała 2:2 z Pogonią Szczecin, później Raków wyszarpał remis na stadionie ŁKS-u Łódź, a ostatnim meczu Legia wygrała z Piastem 3:1.

W Kielcach tamtejsza Korona walczy o utrzymanie ligowego bytu. Gospodarze wyszli na plac gry bardzo zmotywowani i do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron Kamil Grosicki poprowadził Pogoń w kierunku remisu zdobywając kontaktową bramkę z rzutu karnego. Gola na wagę remisu dla “Portowców” zdobył Alexander Gorgon.

W drugim niedzielnym spotkaniu ŁKS Łódź zremisował 1-1 z Rakowem Częstochowa. Gola dla gospodarzy strzelił Dani Ramírez, a dla gości trafił w ostatniej akcji meczu Giánnis Papanikoláou.

“Na deser” niedzielnych spotkań Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1. “Wojskowi” wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Josue. Szybko wyrównał Fabian Piasecki. Na szczęście dla Legi obudził się w tym meczu Marc Gual, który popisał się dubletem i zapewnił Legii wyraźne zwycięstwo. Gospodarze od 64. minuty grali w osłabieniu ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Paweł Wszołek.