Piszczek dobił Wolfsburg Błaszczykowskiego

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Borussia Dortmund pokonała Wolfsburg 5:1 w czwartej kolejce niemieckiej Bundesligi. Wynik ustalił Łukasz Piszczek.

Już w trzeciej minucie było 0:1, gdy fantastyczne podanie Marca Bartry dotarło do Raphaela Guerreiro, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i otworzył wynik spotkania. Gdy zegar wybił kwadrans, Borussia powiększyła swoją przewagę. Pierre-Emerick Aubameyang w prosty sposób minął rywala i nie będąc atakowany przez nikogo pokonał Koena Casteelsa.

Chwilę później Dembele wyłożył piłkę Schmelzerowi, który z najbliższej odległości trafił w golkipera. Wolfsburg pierwszą dobrą okazję miał dopiero po rzucie wolnym, gdy po dośrodkowaniu Rodrigueza, Bruma zgrał piłkę na przeciwną stronę, ale strzał Draxlera nie znalazł drogi do bramki.

Pod koniec pierwszej części gry Wolfsburg wreszcie się przebudził. Najpierw Draxler fantastycznie wypuścił Mario Gomeza, jednak w ostatniej chwili sytuację uratował Burki, a chwilę później potężnie z rzutu wolnego z kilkunastu metrów uderzał Rodriguez, jednak jego strzał w niebywały sposób obronił Burki.

Tuż przed przerwą szwajcarski bramkarz świetnie zachował się przy potężnym strzale Arnolda.

Drugą połowę również świetnie rozpoczęły “Wilki”. Najpierw Draxler w idealnej sytuacji strzelił prosto w Burkiego, a chwilę później Burki w końcu skapitulował. Świetne zagranie w pole karne Seguina świetnie przeczytał Daniel Didavi, który skierował piłkę do siatki.

Pięć minut później znów jednak pokazała się Borussia. Castro w sytuacji sam na sam podał do Ousmane Dembele, który skierował piłkę do pustej bramki. Nie minęły cztery minuty, a mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Znów świetnie wyszedł Castro, który wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dołożył tylko nogę i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

A rywali dobił Łukasz Piszczek, który najlepiej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pokonał bramkarza, pięknym strzałem głową.