Piotr Świerczewski: Reprezentacja Polski powinna grać tak, jak do tej pory, czyli brzydko

fifa.com

– Moim zdaniem żaden polski szkoleniowiec nie powinien teraz przejmować kadry. Na pewno nie będziemy z nim grać lepiej – twierdzi Piotr Świerczewski w “TVP Sport”.

Wokół reprezentacji Polski wybuchła burza związana z premiami za awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Posady nie utrzymał Czesław Michniewicz. Wyniki osiągnięte w zeszłym roku były drugorzędne, a zadecydowały kwestie poza boiskowe.

Były kapitan biało-czerwonych, Piotr Świerczewski uznaje, że najlepszym kandydatem do przejęcia kadry jest Roberto Martinez. – To trener z wysokiej półki. Moim zdaniem żaden polski szkoleniowiec nie powinien teraz przejmować kadry. Na pewno nie będziemy z nim grać lepiej. Nie mamy zawodników na światowym poziomie. Nasza era powoli się kończy – przyznaje w “TVP Sport”.

–  Jestem negatywnie nastawiony, bo dla mnie trener Michniewicz nadal powinien być trenerem. Reprezentacja Polski powinna grać tak, jak do tej pory, czyli brzydko i zdobywać punkty. Musimy walczyć z najlepszymi i cały czas się uczyć – dodaje.

Zwolniliśmy człowieka, bo graliśmy brzydko. Ja się zgadzam z Michniewiczem. My nie możemy prezentować ładnego futbolu. Jeżeli mocniej zaatakujemy Włochów, Francuzów czy Anglików, to po prostu nas rozjadą. Mają znacznie lepszych zawodników. Wiem, że wszyscy mówią, że u nas jest Lewandowski. Dołożyłbym Szczęsnego i robi się dwójka – podkreśla.

źródło: sport.tvp.pl / 


Dariusz Szpakowski: Po tej wpadce nie spałem całą noc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.