Świerczewski: Na pewno Marsylia byłaby dobrym kierunkiem

sscnapoli.it

– Na pewno Marsylia byłaby dobrym kierunkiem, ale zastanawiam się, czy nie jest to kolejna plotka, być może wypuszczona przez menadżerów napastnika – twierdzi Piotr Świerczewski.

Andre Villas-Boas przyznał, że Olympique Marsylia jest zdecydowana na sprowadzenie Arkadiusza Milika, a dziennikarz Alfredo Pedulla uważa, że piłkarz zaakceptował warunki Francuzów. SSC Napoli ma otrzymać 10 milinów euro plus 30 proc. z przyszłego transferu.

– Olympique Marsylia, to dobry krok, ale zdecydowanie lepsze jest przejście do Juventusu Turyn. Stara Dama to jednak półka wyżej, niż drużyna z Francji. Trzeba też sobie zadać pytanie, czy Arek Milik będzie grał w Juventusie, czy będzie jedynie rezerwowym? Nie wiem, może jest taki dobry – mówi Świerczewski w “Onecie”.

Były reprezentant Polski uważa, że gdyby “Starej Damie” zależało na Miliku byliby w stanie wyłożyć kilkanaście milionów euro. – Szczerze mówiąc, to gdybym miał stuprocentową pewność, że przejdę do Juventusu, to bym poczekał bez względu na wszystko. Trzeba pamiętać, że Milik nie zawsze był pierwszym wyborem w Napoli, klubie bez wątpienia słabszym niż Stara Dama. W Turynie jest spora konkurencja w ataku – dodał.

W przypadku, gdyby napastnik pozostał w Neapolu, to pod znakiem stoi jego powołanie na mistrzostwa Europy. – Pod kątem reprezentacji brak gry Arka jest problemem. Mam nadzieję, że Krzysiek Piątek zbliży się do dyspozycji z Włoch, gdzie regularnie zdobywał bramki. Powtórzę się jednak, ale dla mnie Milik, to druga strzelba naszej reprezentacji – kończy Piotr Świerczewski.

źródło: onet.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *