Pierwsza kolejka Serie A pod lupą

7football.it

W sobotę sezon 2016/17 zainaugurowała włoska Serie A. Ten sezon jest szczególny dla polskich piłkarzy ponieważ m.in. trójka z nich(Milik, Zieliński i Łasicki) wystąpi w Napoli, które jest wicemistrzem Włoch. W innych zespołach Serie A wystąpią: Karol Linetty  w Sampdorii, Wojciech Szczęsny w Romie, Bartłomiej Drągowski w Fiorentinie i Thiago Cionek w Palermo. Ten sezon może przejść do historii z jednego powodu, nikomu nie udało się jeszcze wygrać Serie A sześć razy z rzędu, a Juventus stoi właśnie przed taką szansą.

Juventus-Fiorentina

Obrońca tytułu mistrzowskiego na początek sezonu zmierzył się z Fiorentiną, która nie była faworytem tego spotkania , co było widać w przebiegu tego spotkania. Faworyzowany Juventus zdominował mecz i udowodnił swoją wyższość na 8 minut przed końcem pierwszej połowy kiedy gola głową zdobył Sami Khedira. Asystę zanotował Giorgio Chiellini.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Bianconeri jednak zostali zaskoczeni w 70.minucie z rzutu rożnego kiedy to udanym dośrodkowaniem popisał się Josip Ilicić , a piłkę głową do siatki skierował Nikola Kalinić.

Remis jednak nie utrzymał się zbyt długo , bo już w 75.minucie Gonzalo Higuain , wprowadzony dziewięć minut wcześniej za Mario Mandżukicia przywrócił Starą Damę na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu .

Całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądał Bartłomiej Drągowski.

AC Milan- Torino

Mecz ,który był debiutem dwóch nowych selekcjonerów obu zespołów ( Vincenzo Montella- Milan i Sinisa Mihajlović- Torino) okazał się całkiem niezłym widowiskiem dla kibiców obu drużyn. Obie drużyny starały się zdobyć przewagę jednak żadna z nich nie potrafiła zdominować meczu i oglądaliśmy wyrównaną grę. Wynik meczu w 38.minucie otworzył Kolumbijczyk Carlos Bacca strzałem głową ,asystę zanotował Ignazio Abate.

Trzy minuty po przerwie wynik meczu wyrównał Belotti strzelając bramkę głową ,przy bramce asystował Cristian Molinaro. Jednak odpowiedź Milanu była natychmiastowa i dwie minuty po stracie bramki , z lewego skrzydła dośrodkował M’ Baye  Niang i znalazł w polu karnym Bakkę, dla którego była to druga bramka w tym meczu.

W 62.minucie indywidualna akcja Giacomo Bonaventury zakończyła się tym , że włoski pomocnik wywalczył rzut karny co sprawiło ,że szansę na hat-tricka miał Carlos Bacca , którą wykorzystał strzałem w środek bramki.

Wynik 3:1 dla Rossoneri sprawił , że to nie był koniec emocji w tym meczu co było widać pod koniec meczu kiedy to jeden ze zmienników ekipy Torino ,Daniele Baselli strzelił bramkę kontaktową w 91. minucie meczu. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym , boisko za dwie żółte kartki po faulu  na jednym z piłkarzy Torino opuścił Gabriel Paletta , a sędzia podyktował rzut karny. Szansę na remis miał Andrea Belotti jednak jego strzał wybronił Gigi Donnaruma i sędzia zakończył krótko po tej interwencji zakończył spotkanie.

Pescara-Napoli

Beniaminek z Pescary już w pierwszej kolejce został rzucony na bardzo głębokie wody ponieważ musiał zmierzyć się z wicemistrzem Italii , Napoli.

Zespół , który ostatni raz występował w Serie A w sezonie 2013/14  zaskoczył kibiców bardzo szybko w tym meczu , bo już w 8.minucie wynik meczu otworzył Ahmad Benali i beniaminek prowadził 1:0.

w 35.minucie Napoli otrzymało drugi cios, bo bramkę strzelił Gianluca Caprari  i wynik do przerwy to było 2:0 dla Pescary.

W 53.minucie oglądaliśmy dwie zmiany trenera Maurizio Sarriego , Lorenzo Insignie został zmieniony przez Driesa Mertensa , a Manolo Gabbiadini przez Arkadiusza Milika. Efekt zmian oglądaliśmy już w 60. minucie kiedy to bramkę na 2:1 strzelił Dries Mertens.

Trzy minuty później Belg strzelił po błędzie obrony Pescary  swojego drugiego gola w tym meczu i mieliśmy już wynik remisowy.

W 71.minucie na boisku pojawił się drugi z Polaków Piotr Zieliński zmieniając Marka Hamsika.

W 79.minucie mieliśmy niecodzienną sytuację ponieważ Dario Zuparić będąc w polu karnym kopnął w głowę Piotra Zielińskiego i sędzia pokazał na rzut karny jednak po konsultacji z sędzią zmienił swoją decyzję i nie było rzutu karnego.

W dalszej części meczu Milik próbował strzelić gola dającego zwycięstwo jednak dobrze w bramce spisywał się Albano Bizzarri i nie pozwolił na zmianę rezultatu. Sensacja stała się faktem , beniaminek urwał punkty wicemistrzowi Italii.