Udane spotkanie Milika oraz Zielińskiego

Najdroższy zawodnik w dziejach polskiej piłki Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński zadebiutowali wczoraj w Napoli w spotkaniu z beniaminkiem Serie A Pescarą Calcio. Polacy na murawie pojawili się w drugiej części gry.

Szkoleniowiec Neapolitańczyków Maurizio Sarri dokonał jednak znakomitych zmian. Do przerwy Napoli przegrywało na terenie Pescary (0:2) jebak po przerwie podnieśli się po dwóch bramkach Driesa Mertensa, który wszedł na boisko w 53. minucie razem z Arkadiuszem Milikiem. Polak był dość aktywny, raz pięknie uderzył na bramkę, lecz brakarz z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Natomiast pomocnik Piotr Zieliński został sfaulowany w polu karny i początkowa decyzja sędziego była jedenastka, ale po konsultacji z arbitrem bramkowym postanowił odwołać swoją decyzję. Ostatecznie padł wynik (2:2).

źródło: własne