Juventus odjeżdża rywalom czyli co wiemy po siedmiu kolejkach

outside90.com

Siedem kolejek Serie A już za nami ,a my już możemy oglądać ,że Juventus powiększa przewagę nad drugim Napoli do czterech punktów.

Empoli-Juventus

Mecz lidera z czerwoną latarnią był meczem ,w którym tylko jeden zespół był faworytem i dominował w całym spotkaniu.

Stara Dama w pierwszej połowie tego wyjazdowego meczu stworzyła sobie kilka klarownych sytuacji jak np. strzał z woleja w polu karnym Samiego Khediry czy też sytuacja sam na sam z Łukaszem Skorupskim jednak w pierwszej sytuacji reprezentant Niemiec trafił w poprzeczkę ,a w drugiej górą był polski bramkarz. Dzięki czemu po pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek.

W drugiej połowie Juventus  dalej próbował pokonać  dobrze dysponowanego Skorupskiego i udało się w 65.minucie ,a pierwszego gola w tym meczu strzelił Argentyńczyk Paulo Dybala.       Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać ponieważ już dwie minuty później Gonzalo Higuain podwyższył wynik na 2:0. W 72.minucie bramkę po błędzie Zambellego strzelił po raz drugi Higuain i ustalił wynik spotkania. To zwycięstwo i  porażka Napoli z Atalantą 0:1 sprawiły ,że Juve ma już cztery punkty przewagi nad wicemistrzem Italii z poprzedniego sezonu.

AC Milan – Sassuolo

Mecz ,który jak to określił Vincenzo Montella jest meczem o europejskie puchary był meczem o nie był meczem ,w którym kibice narzekali na nudę.

W pierwszej połowie to Milan pierwszy strzelił gola ,a konkretnie Giacomo Bonaventura w 9.minucie zaskoczył strzałem z dystansu Consigliego. Sassuolo nie czekało długo z tym by odpowiedzieć na bramkę Milanu i Mateo Politano wykorzystał błąd Ignazio Abate i wyrównał stan meczu. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy więcej bramek.

W drugiej połowie meczu Sassuolo zaczęło od mocnego uderzenia i wykorzystało słabą grę Milanu dwiema bramkami. W 54.minucie Francesco Acerbi strzelił gola ,a dwie minuty później Lorenzo Pellegrini strzelił trzecią bramkę w tym meczu dla swojego zespołu. Na niekorzystny wynik Vincenzo Montella zareagował natychmiast i wprowadził Manuela Locatellego ściągając z boiska Ricardo Montolivo.  W 69.minucie wprowadzony w drugiej połowie M’Baye Niang jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny ,który na bramkę zamienia Carlos Bacca i mamy już tylko 2:3. Kolumbijczyk strzela swoją szóstą bramkę w tym sezonie w siódmym meczu.  Cztery minuty później rzut rożny wykonywał Bonaventura jednak jego dośrodkowanie wybili obrońcy Sassuolo ,ale na tyle nieskutecznie ,że do piłki dopadł Manuel Locatelli i ładnym strzałem w lewe okienko bramki Consigliego wyrównał stan meczu. W 77.minucie Milan rozgrywał rzut rożny. Bonaventura zagrywa do Suso ten cofa piłkę do Nianga ,który dośrodkowuje w pole karne do Paletty, a ten strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ,a także zwycięską bramkę dla Milanu. Milan dzięki zwycięstwu 4:3 nad Sassuolo ma tylko jeden punkt straty do drugiego Napoli.

AS Roma – Inter

Klasyk 7.kolejki nie zawiódł jeśli chodzi o poziom sportowy.

Już w 5.minucie Bruno Perez zanotował asystę przy golu Edina Dżeko i drużyna z Wiecznego Miasta prowadziła 1:0. Roma dominowała w meczu ,ale nie potrafiła strzelić gola podwyższającego jej prowadzenie. Dwie dogodne sytuacje zmarnował Mohammed Salah najpierw w sytuacji sam na sam z Handanoviciem trafił tylko w boczną siatkę ,a następnie trafił tylko w Handanovicia. Pod koniec pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić goście ładne uderzenie z woleja Candrevy obronił kapitalnie Wojciech Szczęsny.

W drugiej połowie Inter dominował Inter ,ale na bramkę kibice Nerazzurri czekali do 72.minuty kiedy to argentyński pomocnik Ever Banega ładnym uderzeniem przy prawym słupku wyrównał stan meczu. Odpowiedź Romy nastąpiła cztery minuty później kiedy to z prawego skrzydła dośrodkowywał Florenzi i znalazł w polu karnym Kostasa Manolasa ,który strzałem głową ustalił wynik meczu. Dzięki temu zwycięstwu Roma awansowała na trzecie miejsce w tabeli Serie A. Inter natomiast spadł na miejsce siódme i mając 11 punktów ma siedem punktów straty do liderującego Juventusu.