Pięć goli we Wrocławiu! Śląsk wygrywa z Lechią Gdańsk

Natalia Sularz

Piątkowy mecz wynagrodził nam całą poprzednią kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Wzmocniony Śląsk Wrocław podejmował wybrakowaną Lechię Gdańsk i już w piątej minucie po golu Celebana z rzutu rożnego prowadził. Po pół godziny gry było już 2:0! Pomyłkę i świetne podanie od Chrapka wykorzystał Jakub Kosecki, który skierował piłkę do już pustej bramki. Lechia w drugiej połowie była w stanie nawiązać i wyrównać! Gościom z północy ta sztuka zajęła 7 minut, a katem Wrąbla został dwukrotnie Marco Paixao! O wyniku spotkania przesądziło drugie trafienie Piotra Celebana.

Śląsk Wrocław 3:2 Lechia Gdańsk
Piotr Celeban 5′, Jakub Kosecki 30′, Piotr Celeban 80′ | Marco Paixao 48′, Marco Paixao 52′

Skład Śląska Wrocław: 1.Wrąbel, 4.Cotra, 32.Tarasovs, 3.Celeban, 17.Pawelec, 22.Riera(75′ Mak), 8.Srnic, 16.Pich, 6.Chrapek(64′ Madej), 7.Kosecki(85′ Piech), 9.Robak

Skład Lechii Gdańsk: 1.Kuciak, 30.Nunes, 25.Nalepa(46′ Lewandowski), 5.Vitoria, 3.Wawrzyniak, 41.Stolarski, 32.Matras, 35.Łukasik(81′ Kovacević), 28.Flavio Paixao, 31.Schikowski(46′ Kuświk), 19.Paixao

Żółte kartki: 50′ Srnic, 61′ Robak, 65′ Madej | 57′ Lewandowski, 72′ Łukasik, 84′ Vitoria

Czerowne kartki: – | –

Sędzia główny: Tomasz Musiał