Petew: Jesteśmy sami sobie winni

Iwajło Petew (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Normalnym jest, że popełnia się błędy. Powtarzam raz jeszcze, tym co zrobiło różnicę, były nasze błędy. – podsumował szkoleniowiec Jagiellonii, Iwajło Petew, przegrany 1:2 mecz z Lechią Gdańsk.

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1:2. Bramkę dla zespołu z Podlasia zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jakov Pujljić. Na pomeczowej konferencji prasowej grę białostoczan podsumował Iwajło Petew, szkoleniowiec żółto – czerwonych.

Uważam, że z tego rodzaju błędami będzie niezwykle trudno osiągnąć coś specjalnego w tym roku. Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz. Mieliśmy trzy, cztery dobre szanse, strzeliliśmy na 1:0. Z kolei w drugiej połowie, w pierwszej akcji przeciwnika straciliśmy gola. Drugą pomyłką było to, że nie wykorzystaliśmy kilku okazji. Biegaliśmy, graliśmy, walczyliśmy, a na koniec zero punktów. Jesteśmy sami sobie winni. – mówił.

W pierwszej i drugiej połowie popełniliśmy różne błędy. Lechia grała dobrze, głupio straciliśmy bramkę, a nasza psychika nie była taka, jaka byłaby w wypadku prowadzenia 2:0. Nie zgadzam się z opinią tego dziennikarza odnośnie do zmian. Trudno tworzyć sytuację i nie jest łatwo grać, kiedy drużyna ma dziewięciu zawodników w polu karnym, zdolnych kreować przestrzeń, tworzyć sytuacje. Wynik jest dla nich bardzo dobry. Wyczekali nas, grali z kontrataku, czekali na nasze błędy. Byliśmy nerwowi, a w tym momencie musimy strzelić i pokazać się coraz lepiej. Normalnym jest, że popełnia się błędy. Powtarzam raz jeszcze, tym co zrobiło różnicę, były nasze błędy. – dodał.

Były selekcjoner reprezentacji Bułgarii odniósł się do ewentualnych zmian w składzie na najbliższe spotkanie ligowe.

Zobaczymy. Nie mogę teraz stwierdzić czy będzie tak, czy tak. Mamy kolejny mecz w niedzielę, zobaczymy. Jest to możliwe, oczywiście, że w składzie zajdą pewne zmiany. Zobaczymy, jak będzie. Nie mogę teraz z pełną uczciwością stwierdzić, jak będzie. – zakończył

Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 48. punktów. W nadchodzącej serii gier „Jaga” zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Relacja z meczu Jagiellonia – Lechia dostępna tutaj: PKO BP Ekstraklasa: Zwoliński kluczem do zwycięstwa Lechii

Źródło: jagiellonia.pl/własne