LaLiga2: Awanse do Primera Division! Czy w LaLiga zobaczymy stare, dobrze znane ekipy?

segunda division

laliga.com

Ścisk w tabeli LaLiga2 powoduje walkę o awans do samego końca.

Dzisiaj rano pojawił się tekst dotyczący spadkowiczów z LaLigi (link tutaj), dlatego postanowiliśmy uzupełnić te miejsca awansami z niższej ligi. Cadiz, Saragossa, Almeria, Huesca, Girona, Elche – te zespoły na ten moment (29.06) mają największe szanse na zajęcie trzech premiowanych miejsc i tym samym na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszapnii. Wszystkie te zespoły na sześć kolejek przed końcem rozgrywek muszą się pilnować i nie popełniać błędów, które mogą przeważyć o awansie. Po wznowieniu sezonu forma tych zespołów mocno sie waha. Dobre mecze są przeplatane słabymi, ciężko złapać stabilizację formy.

Dwa pierwsze miejsca premiowane bezpośrednim awansem.

Aktualnie oba te miejsca zajmowane są przez Cadiz CF oraz Real Saragossa. Punkt przewagi podopiecznych Alvaro nad ekipą Fernandeza nie może napawać spokojem. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że piłkarze z La Romaredy mają mecz straty z czwartym zespołem w tabeli. Obie drużyny przez całą dotychczasową kampanię spisywały się bardzo dobrze. Od początku rozgrywek nastawieni byli na najwyższe cele, zdobywając w pierwszych 5. kolejkach następująco 15 oraz 12 punktów. Jednak po rozpoczęciu rozgrywek na nowo, to ekipa z Zaragozy spisuje się lepiej, zdobywając 9 punktów na 12 możliwych. Ekipa z Estadio Ramon de Carranza zdobyła tylko połowę możliwych punktów. Może to poskutkować straceniem szansy na zdobycie mistrzostwa, jednak nie przekreśla awansu.

Strefa baraży, czyli walka o trzecie miejsce dające awans.

Tutaj walka jest zdecydowanie bardziej obszerna i wyrównana, ponieważ oprócz czterech zespołów tj. Almerii (57pkt); Huesci (55pkt i mecz straty); Girony (52pkt) oraz Elche (51pkt), presję wywołują zespoły z niższych miejsc. Mamy tutaj naprawdę wielki ściski – między 6. a 14. miejscem są tylko cztery punkty różnicy. Wszystkie zespoły w ostatnim swoim meczu nie zdobyły kompletu punktów! Kolejek coraz mniej, pula punktów coraz niższa, a jest o co walczyć. Każdy z tych zespołów może nas czymś zaskoczyć. Almeria dotychczas zdobyła najwięcej bramek, bo aż 56. Huesca najrzadziej dzieli się punktami. W tym sezonie zrobiła to siedmiokrotnie. Girona w swoich szeregach posiada najbardziej bramkostrzelnego zawodnika – Cristhian Stuani zdobył dotychczas 24 bramki, co jest ponad połową wszystkich trafień w jego zespole. Urugwajczyk ma przewagę sześciu goli na drugim zawodnikiem w klasyfikacji. Elche natomiast obok Girony ma najmniejszy współczynnik w stosunku zdobytych bramek do straconych  (miejsca 3-7). Wszystkie te zespoły mają jeszcze trochę czasu, jednak nie mogą gubić punktów. W szczególności nie może sobie na to pozwolić Elche, na które napiera Tenerife utrzymujące imponującą formę od wznowienia sezonu.  Niektóre z tych zespołów będą miały szansę zmierzyć się bezpośrednio ze sobą i udowodnić, że to właśnie oni zasługują na awans.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *