Pekhart: O końcowym wyniku zadecydowała druga połowa

Tomáš Pekhart

Tomas Pekhart i Arvydas Novikovas (obaj Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bohaterem warszawskiej Legii po starciu z Wisłą Kraków (2:1) był strzelec dwóch goli – Tomas Pekhart. – Oczywiście cieszę się ze zdobytych bramek, ale najważniejsze jest zwycięstwo drużyny – mówi Czech.

Najpierw była cierpliwość, a w końcowych minutach mistrz Polski dołożył skuteczność, a dokładnie zrobił to Tomas Pekhart. – Był to bardzo trudny mecz. Nie graliśmy dobrze, przegrywaliśmy 0:1. W drugiej połowie zmieniliśmy sposób gry, zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej i na koniec zasłużenie wygraliśmy – ocenił snajper.

– Oczywiście cieszę się ze zdobytych bramek, ale najważniejsze jest zwycięstwo drużyny. Nie patrzę na klasyfikację najlepszych strzelców, dla mnie najważniejsza jest tabela ligowa – dodał. – O końcowym rezultacie tego spotkania zadecydowała druga połowa. W pierwszej odsłonie nie wyglądaliśmy dobrze, ale druga to już zupełnie inna historia. Zaczęliśmy grać lepiej w środku pola, szybciej operować piłką na całej szerokości boiska. Zaczęły pojawiać się szanse i dlatego strzeliliśmy gole – zaznaczył.

31-latek wystąpił z “Białą Gwiazdą” z lekkim bólem w kolanie i jak sam mówi problemy pojawiły się na ostatnim treningu. – Nie czułem się gotowy w 100 proc., ale cieszę się, że wystąpiłem w tym meczu, strzeliłem dwa gole, a moja drużyna wygrała mecz – kończy.

źródło: legia.com / własne