Oko na rodaka: Senna niedziela Polaków

W porównaniu z sobotą, w niedzielę polscy zawodnicy występujący w ligach zagranicznych znacznie spuścili z tonu. Nie odnotowaliśmy żadnej bramki ani żadnej asysty. Za to, kolejne udane ligowe występy zaliczyli m.in. występujący w Serie A reprezentanci Polski – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Łukasz Skorupski czy Sebastian Walukiewicz.

Podsumowanie występów polskich zawodników (7 lutego)

Anglia

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Tottenhamem.

Jakub Stolarczyk (Leicester City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Wolverhampton.

Australia

Michał Janota (Central Coast Mariners FC – A-League) – zszedł w przerwie wygranego 3:2 ligowego meczu z Western United.

Filip Kurto (Western United FC – A-League) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Central Coast Mariners.

Belgia

Łukasz Teodorczyk (Royal Charleroi SC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 79. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z SV Zulte Waregem.

Cypr

Patryk Procek (AEL Limassol – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Páfos FC.

Dania

Kamil Grabara (Århus GF – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Lyngby BK.

Kamil Wilczek (FC København – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 83. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z AC Horsens.

Francja

Radosław Majecki (AS Monaco – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:3 z Nîmes.

Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z PSG.

Grecja

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 79 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Árisem Saloniki.

Karol Świderski (PAOK Saloniki – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 61. minucie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Apóllonem Smýrnis.

Hiszpania

Mateusz Kania (CD Lealtad de Villaviciosa – Segunda División B) – mecz jego zespołu został odwołany.

Niemcy

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 80. minucie przegranego 1:4 ligowego meczu z Greuther Fürth.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Türkgücü München.

Turcja

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:4 ligowy mecz z Sivassporem.

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Antalyasporem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – zszedł w przerwie przegranego 1:4 ligowego meczu z Sivassporem.

Jakub Szumski (BB Erzurumspor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Kayserisporem.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Benevento.

Szymon Czyż (SS Lazio – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Cagliari.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – zszedł w przerwie i dostał żółtą kartkę w przegranym 0:2 ligowym meczu z Udinese.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Sampdorią.

Arkadiusz Reca (Crotone FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z AC Milan. Reca znalazł się pierwotnie w wyjściowym składzie Crotone na ten mecz, jednak doznał urazu podczas rozgrzewki.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Parmą.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Lazio.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Monopoli.

Szymon Matysiak (AS Livorno Calcio – Serie C) – poza kadrą meczową na przegrany 0:6 ligowy mecz z drużyną U-23 Juventusu.