Oko na rodaka: Polska strzelnica

Za nami kolejny weekend z polskimi zawodnikami występującymi w ligach europejskich, ale nie tylko. W ostatni weekend bramki dla swoich drużyn strzelili Paweł Wszołek, Kamil, Glik, Mariusz Stępiński, Damian Kądzior, Jakub Świerczok i Łukasz Sekulski.

Już w piątek mieliśmy zapowiedź naprawdę udanego weekendu. Polską strzelaninę rozpoczął Paweł Wszołek, który swoim trafieniem zapewnił skromne, jednobramkowe zwycięstwo QPR nad Aston Villą. 26-latek, który zagrał cały mecz, strzelił swojego pierwszego ligoweg gola w tym sezonie. To trafienie cieszy nie tylko ze względu na trzy punkty dla drużyny Polaka, ale także dlatego, że może zwiastować zwyżkę formy Wszołka. Od początku sezonu Polak grał w kratkę – przede wszystkim w lidze nie zawsze mógł liczyć na miejsce w wyjściowym składzie. Dotychczas Wszołek strzelił trzy gole – prócz piątkowego trafienia, 26-letni skrzydłowy trafił również dwukrotnie w sierpniowym meczach Pucharu Ligi z trzecioligowymi Peterborough United i Bristol Rovers.

Obudził się także Kamil Glik. Jego AS Monaco w tym sezonie spisuje się wręcz katastrofalnie. Sporo krytyki wylało się także na samego Glika. Reprezentant Polski odpowiedział na to w najlepszy możliwy sposób, strzelając bramkę ratującą jego drużynie cenny punkt z Dijon. Glik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Adamy Traoré i bardzo celną główką pokonał bramkarza Dijon Islandczyka Rúnara Alexa Rúnarssona. Mimo to, ten gol dał Monaco “tylko” remis z 17. drużyną tabeli ligowej. Sytuacja w tabeli piłkarzy z księstwa jest jednak do tego stopnia tragiczna, że każdy punkt jest na wagę złota. AS Monaco w tym sezonie wygrało tylko jedno spotkanie (3:1 z Nantes w pierwszej kolejce). Z tego powodu drużyna prowadzona obecnie przez Thierry’ego Henry’ego zajmuje przedostatnie, dziewiętnaste miejsce w lidze.

Można powiedzieć, że weekend bez bramki Krzysztofa Piątka jest weekendem straconym. Tym razem sytuację uratował napastnik Chievo Verona Mariusz Stępiński, który w 79. minucie spotkania strzelił bramkę dla swojego zespołu. Niestety, to trafienie nie dało podopiecznym Giampiero Ventury choćby jednego punktu. Chievo nie dość, że w tym sezonie nie wygrało żadnego meczu, to jeszcze zostało ukarane karą odjęcia trzech punktów za nieprawidłowości finansowe. Mimo wszystko trzeba spoglądać na Chievo, ze względu na Polaków grających w tym klubie. Stępiński strzelił trzy z ośmiu goli strzelonych dla jego zespołu w tym sezonie. Coraz więcej grać zaczyna także Paweł Jaroszyński. 24-latek po słabym początku sezonu, po raz trzeci z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie swojego zespołu.

Świetnie spisali się także Polacy występujący na co dzień w ligach bardziej “egzotycznych”, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Od pewnego czasu świetnie w Chorwacji spisuje się Damian Kądzior. Świeżo upieczony reprezentant Polski nie za bardzo może liczyć na grę w europejskich pucharach. Inaczej sytuacja wygląda w chorwackiej ekstraklasie, gdzie Nenad Bjelica nie boi stawiać się na Polaka. Ten w ostatni weekend był motorem napędowym swojego zespołu, zapewniając Dinamo trzy punkty w starciu ze Slavenem, piłkarzem którego jest Krystian Nowak. 26-latek strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Mario Budimira, a jego zespół ostatecznie wygrał 2:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Ze swoistych zaświatów powrócił Jakub Świerczok. Mający problemy ze zdrowiem oraz z regularną grą w Łudogorcu 25-latek musi doceniać każdą minutę, którą otrzymuje od Antoniego Zdrawkowa. W spotkaniu z Septemwri Sofia dostał od trenera 45 minut, w przerwie zmienił Jacka Góralskiego. Po 53 sekundach przebywania na boisku Świerczok strzelił bramkę wyrównującą. Było to zarazem jego pierwsze trafienie w lidze w tym sezonie. Ten gol dał Łudogorcowi impuls. Świerczok wyrównał stan meczu, a jego zespół po świetnym ostatnim kwadransie wygrał aż 4:1. Łudogorec ma na koncie 32 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w lidze.

Powoli coraz lepiej prezentować zaczyna się forma Łukasza Sekulskiego, reprezentującego barwy rosyjskiego drugoligowego SKA Chabarowsk. 27-latek strzelił gola przed tygodniem. Podobnie jak wtedy, tak i w ostatnią niedzielę jego bramka dała SKA Chabarowsk trzy punkty. Sekulski sezon zaczynał na ławce rezerwowych, a częściej nie znalazło się dla niego miejsce nawet w kadrze meczowej. W ostatnim czasie Polak spisuje się jednak coraz lepiej, co zaowocowało większą liczbą minut.

Prócz bramek, Polacy zaliczyli również asysty. Ta sztuka udała się Robertowi Lewandowskiemu, który zaliczył bardzo ładną dla oka asystę. Kapitan reprezentacji Polski popisał się rajdem prawem stroną boiska i przytomnym podaniem po ziemi stworzył 100-procentową sytuację, którą wykorzystał Thiago Alcântara. Kluczowe podanie zaliczył także Mateusz Klich. Piłkarz Leeds United asystował przy bramce Kemara Roofe’a, gwarantującej ich drużynie punkt w starciu z Nottingham Forest. Do roli super zmiennika powoli pretenduje wypożyczony z Lecha Poznań do słowackiego MFK Zemplín Michalovce 19-letni Dawid Kurminowski. Napastnik po raz kolejny wszedł na boisko na ostatni kwadrans. Jego podanie w 86. minucie wykorzystał Peter Kolesár, który strzelił bramkę na 2:1 w starciu z FC DAC Dunajská Streda.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Leicester City.

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Newcastle.

Artur Boruc – (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Fulham.

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Burnley. Polski bramkarz czeka na debiut w pierwszym zespole.

Kamil Grabara (Liverpool FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 mecz ligowy z Cardiff. Polski bramkarz czeka na debiut w pierwszym zespole.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Sheffield Wednesday.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Millwall.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym meczu z Aston Villą. Polski zawodnik zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę.

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Aston Villą. Polski bramkarz czeka na debiut w pierwszym zespole.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers – Championship) – 81 minut w przegranym 0:1 ligowym mecz z Hull City.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – 72 minuty w wygranym 1:0 ligowym meczu z Boltonem.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – zagrał cały mecz i zaliczył asystę w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Nottingham Forrest.

Krystian Bielik (Charlton Athletic FC – League One)  – zszedł w przerwie przegranego 0:1 ligowego meczu z Rochdale.

Arabia Saudyjska

Łukasz Gikiewicz (Al-Batin FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:5 ligowy mecz z Al-Taawon. Polski napastnik czeka na debiut w nowym klubie.

Australia

Filip Kurto (Wellington Phoenix FC – A-League) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Queensland Roar.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix FC – A-League) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Queensland Roar.

Austria

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer AC – druga liga) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 3:1 meczu ligowego z FC Liefering.

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam – Ekstraklasa) – wystąpił w przegranym 1:3 ligowym meczu z Neftçı Baku.

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – 45 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu ze Standardem Liege.

Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz  z KFCO Beerschot-Wilrijk.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 45 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Septemwri Sofia.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 4:1 ligowym meczu z Septemwri Sofia. 25-letni napastnik w przerwie zmienił Jacka Góralskiego.

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Botewem Wraca.

Chiny

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Chongqing Lifan.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:0 meczu ligowym z NK Slaven Koprivnica. Reprezentant Polski zagrał cały mecz.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 mecz ligowy z Interem Zapresić.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:1 mecz ligowy z Interem Zapresić.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Dinamo Zagrzeb.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Énossis Néon Paralimníou.

Jakub Kosiorek (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:4 ligowy mecz z AÉL-em Limassol. 23-letni bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – 70 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Midtjylland.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – strzelił gola w zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Dijon. 30-letni obrońca rozegrał cały mecz.

Igor Lewczuk (Bordeaux – Ligue 1) – z powodu urazu poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Niceą.

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – wszedł na boisko w 79. minucie przegranego 1:1 meczu ligowego z Nantes.

Damien Perquis (Gazélec Ajaccio – 2. liga francuska) – 50 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Béziers.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół grał w lidze z Numancią.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Teruel.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Granadą B.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Durango. Polski bramkarz czeka na swój debiut.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Utrechtem. Polski pomocnik czeka na debiut w pierwszym zespole.

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z ADO Den Haag.

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 z AZ Alkmaar. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – zagrał cały mecz, jego drużyna zremisowała 1:1 z Kashima Antlers.

Litwa

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:6 meczu ligowym ze Stumbrasem.

Łotwa

Kamil Biliński (Riga FC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 79. minucie, jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z FK Ventspils.

Niemcy.

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu z Mainz.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. Jego zespół zremisował 2:2 z Herthą Berlin.

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Fortuną Düsseldorf.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 66 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Wolfsburgiem.

Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:3 w lidze z Wolfsburgiem.

Tomasz Kucz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – Poza kadrą meczową na wygrany 6:2 ligowy mecz z Werderem Brema. Młody Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – Poza kadrą meczową na wygrany 6:2 ligowy mecz z Werderem Brema. Młody Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:4 w lidze z TSG 1899 Hoffenheim. Młodzieżowy reprezentant Polski czeka na debiut w pierwszej drużynie.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Holstein Kiel.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Bochum.

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – 2. Bundesliga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Dynamo Drezno.

Martin Kobylański (SC Preußen Münster 06 – 3. liga) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu ligowym z Meppen.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – 69 minut w wygranym 2:0 ligowy meczu z KFC Uerdingen 05.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z KFC Uerdingen 05.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga)  – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z KFC Uerdingen 05. Pytlik czeka na debiut w pierwszym zespole.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 4:3 meczu ligowym z Eintrachtem Braunschweig.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Zwickau.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Energie Cottbus.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Energie Cottbus. Sadlowski czeka na debiut w pierwszym zespole.

Norwegia

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół w lidze zremisował 1:1 ze Stabæk IF. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene – druga liga) – jego zespół gra ligowy mecz we wtorek.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 3:0 ligowym meczu z Jenisejem.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Jenisejem.

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Anżi Machaczkała.

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk – druga liga) – strzelił gola w wygranym 1:0 meczu ligowym z FK Niżni Nowogród. 27-letni napastnik zagrał 69 minut.

Słowacja

Patryk Małecki (Spartak Trnava – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z FC ViOn Zlaté Moravce.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z FC DAC Dunajská Streda.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 75. minucie wygranego 2:1 meczu ligowego z  FC DAC Dunajská Streda

Tomasz Nawotka (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z FC DAC Dunajská Streda .

Jakub Więzik (FK Železiarne Podbrezová – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 mecz ligowy ze Slovanem Bratysława.

Stany Zjednoczone

Kacper Przybyłko (Philadelphia Union – MLS, pierwszy poziom rozgrywek w USA) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowym mecz z New York City. Polski napastnik czeka na debiut w nowym klubie.

Konrad Plewa (Real Monarchs – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – jego drużyna zakończyła sezon.

Turcja

Jarosław Jach (Çaykur Rizespor Kulübü – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:4 z Besiktasem.

Łukasz Szukała (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Fenerbahçe SK.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Altay SK.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Umraniyesporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z FK Lwów.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Newton.

Arkadiusz Piskorski (Cefn Druids AFC – Ekstraklasa) – 59 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Llandudno.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu ligowym z Empoli.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – 56 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z AS Roma.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – wszedł na boisko w 75. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z AS Roma.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 meczu ligowym z AC Milan.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 meczu ligowym z AC Milan.

Dawid Kownacki (UC Sampdoria – Serie A) – wszedł na boisko w 61. minucie przegranego 2:3 ligowego meczu z AC Milan.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Genoą.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Juventusem. Polski obrońca czeka na debiut w nowym klubie.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Sassuolo.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Udinese.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Torino.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Parmą.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – 81 minut w przegranym 1:2 meczu ligowym z Cagliari.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – strzelił gola w przegranym 1:2 meczu ligowym z Cagliari. Polski napastnik w doliczonym czasie gry dostał żółtą kartkę.

Bartosz Salamon (Frosinone Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 ze SPAL.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – wszedł na boisko w 55. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Perugią.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 58 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Frosinone.

Radosław Murawski (US Città di Palermo – Serie B) – wszedł na boisko w 78. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Venezią.

Przemysław Szymiński (US Città di Palermo – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Venezią.

Tomasz Kupisz (Ascoli Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Livorno.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Padovą. Młody polski zawodnik wypożyczony z AC Milan czeka na debiut w nowym zespole.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu ligowym z Ravenną.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Cavese. Młody polski napastnik czeka na debiut w nowym zespole.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 5:1 ze Skálą. Zespół Polaka zajął w lidze trzecie miejsce dające prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – 72 minuty w wygranym 5:1 ligowym meczu ze Skálą. Zespół Polaka zajął w lidze trzecie miejsce dające prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy.