Lotto Ekstraklasa: Alexandre Cristovao zapewnia punkt z Wisłą Kraków

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 13. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Kraków zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec (2:2). Dwie bramki dla beniaminka zdobył Alexandre Cristovao, natomiast dla gospodarzy Dawid Kort oraz Jesus Imaz.

“Biała Gwiazda” przystąpiła do poniedziałkowego spotkania z najwyżej wysuniętym Pawłem Brożkiem, który pierwszy raz wyszedł w wyjściowym składzie. Maciej Stolarczyk na ławce rezerwowych pozostawił Jesusa Imaza oraz Zdenka Ondraska, którzy szykowani są na Puchar Polski.

Valdas Ivanauskas udanie rozpoczął przygodę z ekstraklasą, bowiem w starciu z Miedzią Legnicą lepszy okazał się beniaminek z Sosnowca. Obecnie sytuacja drużyny jest trudna, ale widzę możliwość wyjścia z niej. Chciałbym utrzymać zespół w ekstraklasie i ten cel jest możliwy do zrealizowania – powtarza szkoleniowiec z Litwy.

Jako pierwsi doskonałą okazję na objęcia prowadzenia mieli goście, lecz Konrad Wrzesiński, który wyszedł sam na sam z golkiperem i to Mateusz Lis wyszedł zwycięski z pojedynku. W 40. minucie Rafał Pietrzak potężnym uderzeniem sprawdził umiejętności Dawida Kudła, a ten źle interweniował i futbolówka odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym podszedł Dawid Kort i pewnie pokonał Dawida Kudłę.

W 55. minucie Alexandre Cristovao z prawej strony pola karnego mocno uderzył, a piłka odbiła się jeszcze od Macieja Sadloka i beniaminek doprowadził do remisu. W 60. minucie gospodarzy uratował słupek, a bliski gola był Adam Banasiak. W 81. minucie piłkę w polu karnym przyjął Jesus Imaz i nie dał żadnych szans bramkarzowi. Po raz drugi goście doprowadzili do wyrównania w 85. minucie za sprawą Alexandre Cristovao.

29.10.2018, 13. kolejka Lotto Ekstraklasa, Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Widzów: 11 243
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
Dawid Kort 45+4′ (k), Jesus Imaz 81′ – Alexandre Cristovao 55′

Wisła K: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha Dawid Kort (Zoran Arsenić 84′) – Rafał Boguski, Kamil Wojtkowski (Jesus Imaz 70′), Martin Kostal – Paweł Brożek (Zdenek Ondrasek 63′)

Zagłębie S: Dawid Kudła – Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Piotr Polczak, Patrik Mraz – Bartłomiej Babiarz, Adam Banasiak – Konrad Wrzesiński, Szymon Pawłowski, Żarko Udovicić (Junior Torunarigha 84′) – Alexandre Cristovao

Żółte kartki: Szymon Pawłowski

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)