Oko na rodaka: Pech Skorupskiego. Kolejny gol Mierzejewskiego w Chinach

Zimbio

Niedziela przebiegła nam pod znakiem pechowej interwencji Łukasza Skorupskiego, a także kolejnej bramki Adriana Mierzejewskiego na chińskich boiskach. Ponadto już szóstą asystę w tym sezonie niemieckiej 3. Ligi zanotował David Kopacz.

Na ogromnego pecha narzekać może Łukasz Skorupski. Bramkarz Bologni w starciu z Torino pokazał się z bardzo dobrej strony notując kilka świetnych interwencji. Całe nieszczeście reprezentanta Polski wydarzyło się w 69. minucie. Po strzale Tommaso Pobegi futbolówka odbiła się od nogi Adamy Soumaoro, a próbujący uratować całą sytuację Skorupski “przedłużył” nogą futbolówkę zmierzającą do bramki gospodarzy, którzy ostatecznie przegrali to spotkanie 1:2. Kwestią umowną jest przypisanie autora samobójczego trafienia – oficjalna strona ligi uznała nim Soumaoro, jednak udział Skorupskiego w tej sytuacji jest niezaprzeczalny.

Opisywana sytuacja od 1:45.

Po raz kolejny polskim kibicom przypomniał o sobie Adrian Mierzejewski. Rozgrywki chińskiej ekstraklasy wróciły do gry po blisko czteromiesięcznej przerwie. W pierwszym spotkaniu po powrocie polski pomocnik strzelił swojego piątego gola w tym sezonie ligowym. 35-latek w 32. minucie wykorzystał rzut karny i wyprowadził Shanghai Shenhua na prowadzenie w meczu 15. kolejki w ramach grupy spadkowej z Qingdao FC. Ostatecznie zespół Mierzejewskiego wygrał 3:0 i udanie rozpoczął zmagania o utrzymanie w lidze. Do końca sezonu pozostało im pięć spotkań. W grupie spadkowej znajduje się osiem zespołów – spadek do niższej ligi zanotują dwa najsłabsze kluby.

Gol Mierzejewskiego od 1:43.

Sezon niemieckiej 3. Ligi trwa w najlepsze, a David Kopacz wciąż podbija swoje indywidualne statystyki. W spotkaniu z Zwickau ofensywny środkowy pomocnik Würzburger Kickers zanotował już szóstą asystę w trwającym sezonie. Były pomocnik Górnika Zabrze wcześniej strzelił również dwa gole. Drużyna Kopacza ostatecznie zremisowała to spotkanie 2:2 i utrzymuje się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli. Strata Würzburger Kickers do bezpiecznej strefy po 19. kolejkach wynosi trzy punkty.

Podsumowanie występów polskich piłkarzy w ligach zagranicznych (12 grudnia)

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) –  90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Burnley.

Jarosław Jach (Crystal Palace FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Evertonem.

Jakub Stolarczyk (Leicester City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Newcastle United.

Chiny

Adrian Mierzejewski (Shanghai Shenhua – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 3:0 ligowym meczu z Qingdao. Grał do 85. minuty.

Cypr

Mariusz Stępiński (Áris Limassol – Ekstraklasa) – 78 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Apollonem Limassol.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 ze Stade Rennes.

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Olympique Marsylia.

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:2 z PSG.

Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille – Ligue 1) – cały mecz na ławce w wygranym 2:0 ligowym meczu z RC Strasbourg.

Grecja

Michał Karbownik (Olympiakós SFP Pireus – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Arisem Saloniki.

Karol Świderski (PAOK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 75. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Lamią.

Niemcy

Tymoteusz Puchacz (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Greuther Fürth.

Paweł Wszołek (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Greuther Fürth.

David Blacha (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – 87 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Viktorią Berlin.

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 3. Liga) – 90 minut i asysta w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z FSV Zwickau.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Viktorią Berlin.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar – Ekstraklasa) – z powodu pauzy za czerwoną kartkę poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z FK Niżni Nowogród.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z FK Ufa.

Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Zenitem Sankt Petersburg.

Rumunia

Adrian Cierpka (CS Mioveni – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Cluj.

Turcja

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Samsunsporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Zorią Ługańsk.

Włochy

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Atalantą.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Empoli.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 z Bologną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – strzelił samobójczą bramkę w przegranym 1:2 ligowym meczu z Torino.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Torino.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Interem.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – z powodu problemów zdrowotych zszedł z boiska w 22. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Empoli.

Szymon Żurkowski (Empoli FC – Serie A) – 79 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Napoli.

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – wszedł na boisko w 58. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Perugią.

Thiago Cionek (Reggina 1914 – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Alessandrią.

Bartłomiej Maliszewski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Perugią.

Michał Lewandowski (ACR Messina – Serie C) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:5 ligowym meczu z Turrisem.