Niedziela w wykonaniu polskich zawodników stała przede wszystkim pod znakiem strzeleckich popisów napastników. Kolejne bramki dla swoich klubów strzelili Krzysztof Piątek, Mariusz Stępiński i Kamil Wilczek.

Tempa nie zwalnia Krzysztof Piątek. Po trzech meczach w Serie A świeżo upieczony reprezentant Polski ma na koncie już cztery bramki. Prócz Sassuolo i Empoli, Piątek ma na rozkładzie także Bolognę z Łukaszem Skorupskim w bramce. Jego bramka dała Genoi cenne zwycięstwo, po którym zespół Polaka awansował na ósme miejsce w tabeli. Piątek na spółkę z napastnikiem Sampdorii Grégoirem Defrelem prowadzi w klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A.

Mimo braku powołań na wrześniowe mecze reprezentacji Polski Kamil Wilczek i Mariusz Stępiński nie pozwalają zapomnieć o sobie selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi. Wilczek po świetnym poprzednim sezonie, również i w obecnej kampanii notuje świetne statystyki. 30-letni napastnik w meczu 8. kolejki przeciwko SønderjyskE strzelił swoją piątą ligową bramkę w tym sezonie. Brøndby jednak dość nieoczekiwanie przegrali z niżej notowanym rywalem. Była to ich trzecia ligowa porażka w tym sezonie. O wiele cenniejsze było trafienie Mariusza Stępińskiego. 23-letni napastnik otrzymał szansę od pierwszej minuty w prestiżowym meczu z AS Roma, a na siedem minut przed końcem zapewnił swojej drużynie bardzo cenny punkt. Cenny tym bardziej, że Chievo mimo dwóch remisów w tabeli ligowej zajmuje ostatnie miejsce z…minus jednym punktem. Jest to pokłosie kary przyznanej przez federację za nieprawidłowości finansowe.

Na sam koniec tradycyjnie odrobina egzotyki. Bramkę w ekstraklasie Wysp Owczych strzelił wypożyczony z drugoligowego Widzewa Łódź do B36 Tórshavn Michał Przybylski. 20-latek otwierając wynik spotkania, strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. Jego zespół wygrał 3:1 z 07 Vestur. Drugi z Polaków występujących w tej drużynie, Łukasz Cieślewicz, z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową na ten mecz.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Evertonem.

Bułgaria

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym ze Sławiją Sofia.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 2:5 w lidze z Lokomotivą Zagrzeb.

Cypr

Jakub Kosiorek (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Omonią Nikozja.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 2:4 ligowym meczu z SønderjyskE. Wilczek zagrał cały mecz.

Francja

Igor Lewczuk (Bordeaux – Ligue 1) – 90 minut w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Nimes.

Hiszpania

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 w lidze z UD Ibiza.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował z rezerwami Barcelony.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 2:0 z UD Logrones. Młody polski bramkarz czeka na debiut w pierwszym zespole.

Holandia

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Fortuną Sittard.

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespól przegrał w lidze 3:5 z Heraclesem Almelo. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym zespole.

Islandia

Maciej Majewski (Grindavík – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 z Fjolnirem.

Irlandia

Michał Sadyś (Cobh Ramblers FC – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 finał irlandzkiego Pucharu Ligi z Derry City FC.

Litwa

Patryk Michałek (Koralas Kłajpeda – druga liga) – brak danych.

Niemcy

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 3:3 ligowy mecz z SC Freiburg.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 75. minucie przegranego 1:3 ligowego meczu z FC Erzgebirge Aue.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – 58 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z FSV Zwickau.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – 88 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z FSV Zwickau.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z FSV Zwickau. Pytlik czeka na debiut w pierwszym zespole.

Norwegia

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 z Sandefjord. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene – druga liga) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Strømmen.

Turcja

Jarosław Jach (Çaykur Rizespor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Bursasporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Eskişehirsporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Zorią Ługańsk.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Sassuolo.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Genoą.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym meczu z Bologną.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 57. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Torino.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 2:2 w lidze z AS Roma.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z AS Roma. Polski napastnik zagrał cały mecz.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Lazio. Polski obrońca czeka na debiut w nowym klubie.

Radosław Murawski (US Città di Palermo – Serie B) – wszedł na boisko w 80. minucie wygranego 2:1 meczu ligowego z Foggią. Polski pomocnik zobaczył żółtą kartkę.

Przemysław Szymiński (US Città di Palermo – Serie B) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespól wygrał w lidze 2:1 z Foggią.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – wszedł na boisko w 66. minucie wygranego 4:1 ligowego meczu z Carpi.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową z powodu kontuzji na wygrany 3:1 ligowy mecz z 07 Vestur.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 3:1 ligowym meczu z 07 Vestur. Przybylski zagrał cały mecz.