LOTTO Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Legii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dzisiejszego wieczoru naprzeciw siebie stanęły dwie równorzędne drużyny: Lech i Legia. Po dość ciekawym i wyrównanym meczu Legioniści skromnie wygrali 1:0.

Mecze między Legią, a Lechem przeważnie były wyrównanymi i ciekawymi spotkaniami. Tak zapowiadało się i tym razem. Obie ekipy mają duże aspiracje i chcą zdobywać punkty, a zwycięstwo w ligowym szlagierze na pewno podnosi morale drużyny.

W pierwszej połowie grę bardziej kontrolowała Legia, która częściej była przy piłce i oddała więcej strzałów. Ta minimalna przewaga warszawiaków została udokumentowana w 32. minucie, kiedy świetne prostopadłe podanie Szymańskiego na bramkę zamienił Dominik Nagy. Lech pomimo prób nie zdołał poważnie zagrozić bramce Cierzniaka i nie oddał ani jednego celnego strzału.

W drugiej połowie Legia oddała pole gry Lechowi, skupiając się bardziej na obronie, jednakże ataki Lecha można podsumować stwierdzeniem “bicie głową w mur”. Legioniści mieli to spotkanie pod kontrolą i choć Lech się nie poddawał, utrzymali jednobramkowe prowadzenie do samego końca.

Legia Warszawa 1:0(1:0) Lech Poznań

32′ Nagy

LEGIA: Cierzniak, Hlousek, Wieteska, Jędrzejczyk, Stolarski, Antolic (90′ Martins), Cafu, Nagy, Szymański (74′ Radović), Kucharczyk, Carlitos (73′ Kante).

LECH: Putnocky, Cywka, Janicki, Rogne (79′ Goutas), De Marco, Jóźwiak, Tiba, Trałka (64′ Gajos), Amaral, Gytkjaer, Jevtić (64′ Tomczyk).