Skandaliczny występ sędziego na Pizjuán, Getafe z trzema punktami

VAR? A po co to komu! Takie pytanie i odpowiedź mogliby postawić sobie kibice Sevilli po obejrzeniu dzisiejszego widowiska. Ich ulubieńcy po słabej grze i złych decyzjach sędziów przegrali z Getafe 0:2. Autorem obu bramek został Ángel Rodríguez

Mecz rozpoczął się chyba nie tak jak się spodziewaliśmy. Angel już 3. minucie znalazł sposób na Tomáša Vaclíka. Wykorzystał prostopadłe podanie od  Jorge Moliny i pewnym strzałem pokonał Czeskiego bramkarza. Po chwili do wyrównania mógł doprowadzić Nolito, ale nie trafił w światło bramki. Kolejną okazję na podwyższenie wyniku miał asystent pierwszej bramki, a więc Jorge Molina. Przelobował on Vaclíka, niestety piłka obiła tylko obramowanie bramki. W 25. minucie dogodną sytuację na wyrównanie miał Éver Banega. Argentyńczyk jednak źle przymierzył z rzutu wolnego i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie miało miejsce kuriozum. Ale od początku. Po bardzo dobrze zorganizowanej akcji gola wyrównującego zdobył Nolito. Sędzia liniowy jednak podniósł chorągiewkę co oznaczało spalonego. Jednakże powtórki wyraźnie pokazały, że Hiszpan na spalonym nie był w momencie przyjęcia piłki od Andre Silvy. Był za to na spalonym, kiedy to Silva otrzymywał podanie od jednego z kolegów. Zatem gol powinien zostać uznany. Po wielu protestach i konsultacji z VAR-em sędzia podjął decyzję o spalonym, na którym znajdował się Nolito. Odpowiedzialni za VAR nie spojrzeli co było później, a to właśnie tam rozegrał się kluczowy moment. Gospodarze zostali pokrzywdzeni po raz pierwszy. Jeszcze na dobre nie pozbierali się po absurdzie z udziałem arbitrów, a Angel zdołał ustrzelić dublet! Fatalne błędy debiutującego w linii obronnej Jorisa Gnagnon oraz Sergiego Gomeza sprawiły, że goście do przerwy prowadzili 2:0.

Po zmianie stron od razu można było zauważyć, że Pablo Machin wzmacnia ofensywę przeprowadzając dwie zmiany. Na boisku pojawili się Wissam Ben Yedder oraz Franco Vazquez. W 50. minucie francuski snajper znalazł umieścił piłkę w siatce. Niestety i tym razem Sevilla musiała obejść się smakiem, ponieważ został odgwizdany spalony. Po konsultacjach z VAR-em okazało się, że rzekomego spalonego nie było, mimo tego Ricardo de Burgos Bengoechea podtrzymał swoją decyzję. Gospodarze zostali pokrzywdzeni po raz drugi. Tymczasem znakomitą okazję na trzecią bramkę miał Angel, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążył Simon Kjær. Pomimo wielu okazji stworzonych przez gospodarzy piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Mecz kończy się wynikiem 0:2.

Podsumowując: Sevilla zagrała fatalną pierwszą połowę. Źle spisywali się przede wszystkim Gnagnon oraz Mesa. Druga połowa nieco lepsza w ich wykonaniu, ale do ideału sporo brakowało. Bardzo aktywny po wejściu był Ben Yedder. Nie podważalnym faktem jest to, że zostali skrzywdzeni przez sędziów. Zupełnie co innego spodziewaliśmy się po Getafe. Zespół stworzony typowo do obrony i wybijania z akcji przeciwników poprzez liczne faule i doskoki sami zaatakowali już na początku spotkania, co przyniosło pozytywny skutek. Na decyzjach sędziego bardzo dużo zyskali.