Oko na rodaka: Kapitalne trafienie Arkadiusza Milika na wagę trzech punktów [WIDEO]

uefa.com

Dzięki Arkadiuszowi Milikowi zakończyliśmy weekend z przytupem. Reprezentant Polski kilka minut po wejściu na boisko pięknym uderzeniem przewrotką uratował trzy punkty Olympique Marsylia. Drugim najistotniejszym wydarzeniem minionej niedzieli był debiut Miłosza Kozaka w słowackim Spartaku Trnava.

Arkadiusz Milik na boisku przebywał niewiele ponad kwadrans. Wystarczyło mu to jednak, by zadziwić całą piłkarską Francję, a także zapewnić Olympqiue Marsylia kolejne ligowe zwycięstwo w starciu z FC Metz. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 76. minucie przy wyniku 1:1 zmieniając strzelca jedynego gola dla gospodarzy Cédrica Bakambu. Sześć minut później Milik strzelił swojego piątego gola w tym sezonie Ligue 1. Ale jakiego! Po zagraniu głową Seada Kolašinaca Polak przyjął piłkę klatką piersiową i pięknym strzałem przewrotką nie dał szans golkiperowi Metz. Olympique ostatecznie wygrał na wyjeździe 2:1 i utrzymał pozycję wicelidera. Ich przewaga nad trzecim OGC Nice wynosi po 24. kolejkach trzy punkty. Kwestia mistrzostwa Francji wydaje się być jednak rozstrzygnięta – liderujące PSG legitymuje się przewagą 13 punktów nad OM.

Po mało przyjemnym rozstaniu z Radomiakiem Radom Miłosz Kozak podjął decyzję o wyjeździe z kraju. Zbyt daleko nie ujechał, wzmacniając szeregi Spartaka Trnava – trzeciego zespołu poprzedniego słowackiej ekstraklasy i aktualnego wicelidera. Co może cieszyć, 24-letni pomocnik nie musiał długo czekać na debiut w barwach nowego zespołu. Polak znalazł się w wyjściowym składzie Spartaka na mecz z zajmującym czwartą pozycję w tabeli FC DAC Dunajska Streda. Ostatecznie mecz ten zakończył się remisem 1:1, a Kozaka w 68. minucie zastąpił Dyjan.

Podsumowanie występów polskich piłkarzy w ligach zagranicznych (13 lutego)

Anglia

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Newcastle United.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Leicester City.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Newcastle United.

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Brisbane Roar.

Belgia

Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Sint-Truidense VV.

Cypr

Kamil Wojtkowski (AS Ethnikós Áchnas – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Páfos FC.

Czechy

Kacper Zych (MFK Karviná – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z FK Jablonec.

Francja

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – wszedł na boisko w 87. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Angers.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – wszedł na boisko w 82. minucie i dostał żółtą kartkę w wygranym 3:2 ligowym meczu z Bordeaux.

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mez z Lorient.

Arkadiusz Milik (Olympique Marseille – Ligue 1) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z FC Metz. Wszedł na boisko w 76. minucie.

Grecja

Michał Karbownik (Olympiakós Pireus) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz  AEK-iem Ateny. Polak zagrał dzisiaj w meczu drugoligowych rezerw Olympiakósu.

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 88 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Olympiakósem.

Hiszpania

Mateusz Kania (Real Balompédica Linense – Primera División RFEF) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z UE Costa Brava.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z NEC Nijmegen.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Schalke.

Marcin Kamiński (FC Schalke 04 – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Fortuną Düsseldorf.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Schalke.

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Hannoverem 96.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z 1. FC Saarbrücken.

Patrick Schikowski (SC Verl – 3. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Viktorią Berlin.

Rumunia

Adrian Cierpka (CS Mioveni – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z FC Argeş Piteşti.

Paweł Tomczyk (CS Mioveni – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 81. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z FC Argeş Piteşti.

Słowacja

Miłosz Kozak (FC Spartak Trnava – Ekstraklasa) – 68 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z FC DAC Dunajska Streda. Był to jego debiut w nowym klubie.

Szkocja

Kevin Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w Pucharze Szkocji 3:1 z Arbroath.

Turcja

Konrad Michalak (Konyaspor Kulübü – Ekstraklasa) – 73 minuty w przegranym 1:2 ligowym meczu z Trabzonsporem.

Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Konyasporem.

Jakub Szumski (BB Erzurumspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Ümraniyesporem.

Węgry

Lukas Klemenz (Budapest Honvéd FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z MOL Fehérvár FC.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z AC Milan.

Aleksander Buksa (Genoa CFC 1893 – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Salernitaną.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Udinese.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Genoą.

Iwo Kaczmarski (Empoli FC – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Cagliari.

Mateusz Praszelik (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 73. minucie wygranego 4:0 ligowego meczu z Udinese.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Atalantą.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz Empoli.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 2:2 z Sassuolo.

Szymon Żurkowski (Empoli FC – Serie A) – 89 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Cagliari.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Lecce.

Filip Jagiełło (Brescia Calcio – Serie B) – 68 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Alessandrią.

Marcin Listkowski (US Lecce – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Benevento.