Oko na rodaka: Gol Artura Sobiecha. Asysty Bodzka i Walukiewicza

Artur Sobiech

Sporx.com

Po obfitej sobocie, niedziela w wykonaniu polskich zawodników występujących za granicą prezentowała się mniej okazale. Nie oznacza to jednak, że nic się nie działo. Kolejnego gola na tureckich boiskach strzelił Artur Sobiech. Za zdobywanie asyst wzięli się z kolei zawodnicy dotychczas kojarzeni z grą w defensywie – Adam Bodzek i Sebastian Walukiewicz.

Drugiego w tym sezonie tureckiej ekstraklasy gola dla Fatih Karagümrük SK strzelił Artur Sobiech. 30-letni napastnik tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Jure Balkoveca celną główką pokonał bramkarza Kasımpaşa SK. Futbolówka po strzale Polaka odbiła się jeszcze od słupka, zanim minęła linię bramkową. Zaraz po przerwie stan meczu wyrównał Aytaç Kara. Zespół Polaka ostatecznie zdołał dowieźć cenny remis, pomimo gry w osłabieniu w ostatnim kwadransie spotkania. Fatih Karagümrük po ośmiu kolejkach plasuje się na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

W ostatnich meczach reprezentacji Polski Sebastian Walukiewicz zebrał naprawdę dobre recenzje. W pierwszym meczu ligowym po przerwie reprezentacyjnej polski obrońca po raz kolejny błysnął, chociaż tym razem w nieco inny sposób, niż zwykle. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w 11. minucie i małym zamieszaniu w polu karnym Walukiewicz oddał strzał na bramkę Torino. Okazał się on niecelny, jednak użytek z tej piłki zrobił João Pedro kierując ją do bramki gospodarzy. Ostatecznie po bardzo ciekawym spotkaniu i dwóch trafieniach Giovanniego Simeone Cagliari wygrało na wyjeździe 3:2 z Torino, w barwach którego 88 minut zagrał Karol Linetty.

Fortuna Düsseldorf musiała włożyć dużo wysiłku, by w spotkaniu 2. Bundesligi z SSV Jahn Regensburg zdobyć chociaż punkt. Kluczowy w kontekście ostatecznego wyniku byl udział Adama Bodzka. Urodzony w Zabrzu 35-latek w 86. minucie popisał się precyzyjnm dośrodkowaniem z prawej strony boiska, które główką wykończył Rouwen Hennings. Jak się ostatecznie okazało było to trafienie na wagę remisu 2:2. Bodzek zagrał cały mecz, na ławce rezerwowych Fortuny pozostał Jakub Piotrowski, natomiast poza kadrą meczową znalazł się trzeci z Polaków występujących w zespole z Düsseldorfu Dawid Kownacki.

Podsumowanie występów polskich zawodników (18 października)

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Tottenhamem.

Belgia

Łukasz Teodorczyk (Royal Charleroi SC – Ekstraklasa) – z powodu urazu poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z KRC Genk.

Dania

Kamil Grabara (Århus GF – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z AC Horsens.

Kamil Wilczek (FC København – Ekstraklasa) – zszedł z boiska w 20. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Ålborg Boldspilklub

Francja

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Montpellier.

Grecja

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z PAOK-iem.

Karol Świderski (PAOK Saloniki – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 68. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z AEK-iem Ateny.

Hiszpania

Damian Kądzior (SD Eibar – La Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Osasuną.

Mateusz Kania (CD Lealtad de Villaviciosa – trzecia liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z CD Covadonga.

Oskar Nowak (Getafe CF B  – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Rayo Majadahonda.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – 90 minut w przegranym 1:5 ligowym meczu z Ajaxem.

Jarosław Jach (Fortuna Sittard – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z FC Emmen.

Japonia

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:6 ligowym meczu z Urawa Red Diamonds.

Kazachstan

Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:2 ligowym meczu z Żetysu Tałdykorgan.

Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:2 ligowym meczu z Żetysu Tałdykorgan.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – 90 minut i asysta w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z SSV Jahn Regensburg.

Dennis Jastrzembski (SC Paderborn 07 – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 82. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Hannoverem 96.

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Holstein Kiel.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z SSV Jahn Regensburg.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z SSV Jahn Regensburg.

André Dej (FC Viktoria Köln 1904 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Meppen.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – 72 minuty w przegranym 0:1 ligowym meczu z Viktorią Köln.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Benficą.

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Arsenałem Tuła.

Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa-  Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z CSKA Moskwa.

Rumunia

Janusz Gol (Dinamo Bukareszt – Ekstraklasa) – 73 minuty w przegranym 0:1 ligowym meczu z Universitatea Craiova.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu ze Spartakiem Trnava.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 60. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu ze Spartakiem Trnava.

Stany Zjednoczone

Jarosław Niezgoda (Portland Timbers – MLS) – wszedł na boisko w 88. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Los Angeles FC.

Przemysław Tytoń (FC Cincinnati – MLS) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z DC United.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Antalyasporem.

Artur Sobiech (Fatih Karagümrük SK – Ekstraklasa) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Kasımpaşą. Zszedł w 68. minucie.

Michał Nalepa (Giresunspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Ankarasporem.

Włochy

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu ze Spezią.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:5 ligowym z AS Roma.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – 88 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Cagliari.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 3:4 ligowym meczu z Sassuolo.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – 90 minut i asysta w wygranym 3:2 ligowym meczu z Torino.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 5:2 z Benevento.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Casertaną.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (Víkingur – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z HB.