Oko na rodaka: Bramki Milika i Kądziora. Udany debiut Grosickiego w WBA

wba.co.uk

Kolejne ligowe trafienia zanotowali Arkadiusz Milik i Damian Kądzior. Udany debiut w barwach West Bromwich Albion zanotował Kamil Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji Polski wszedł na boisko w 66. minucie i zaliczył asystę. Dodatkowo, w swoim pierwszym występie w pierwszym składzie Celticu asystę zaliczył Patryk Klimala.

Arkadiusz Milik strzelił swojego dziewiątego gola w tym sezonie Serie A. Niestety dla niego, a także Piotra Zielińskiego, nie wystarczyło to do pokonania jednego ze słabszych zespołów w lidze – Lecce. W 48. minucie Dries Mertens wystawił Polakowi piłkę, a Milikowi nie pozostało nic innego jak dobić ją do pustej bramki. Bohaterem tego spotkania nie był jednak żaden z Polaków. Duet Gianluca Lapadula i Marco Mancosu sprawili, że to Lecce po zwycięstwie 3:2 wyjedzie z Neapolu z pełną pulą. Napoli zaś po kolejnej porażce zajmuje dopiero odległe, jedenaste miejsce w tabeli ligowej.

Kamil Grosicki zanotował dzisiaj swój pierwszy występ w barwach West Bromwich Albion, do którego odszedł w ostatnich dniach okienka transferowego z Hull City. 73-krotny reprezentant Polski pojawił się na boisku w 66. minucie spotkania, gdy zmienił Calluma Robinsonsa, który również występuje na lewym skrzydle. Niewiele potrzeba mu było, żeby zabłysnąć w barwach nowego zespołu. W 84. minucie Polak zaliczył asystę przy drugim golu dla swojego zespołu. Grosicki dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a celną główką gola strzelił Dara O’Shea. Ostatecznie WBA wygrało 2:0 z Millwall, którego zawodnikiem jest Bartosz Białkowski (zagrał cały mecz). Dzięki dzisiejszej wygranej zespół Polaka umocnił się na prowadzeniu w tabeli Championship, będąc na jak najlepszej drodze do awansu do Premier League.

Szóste trafienie w tym sezonie zanotował Damian Kądzior. Jego Dinamo Zagrzeb kontynuuje zwycięski marsz w kierunku kolejnego mistrzostwa Chorwacji. Dzisiaj podopieczni byłego trenera Lecha Poznan Nenada Bjelicy pokonali na swoim boisku 2:0 HNK Gorica. Kądzior w 84. minucie ładnym strzałem z woleja ustalił wynik spotkania. Skrzydłowy reprezentacji Polski nie zmierzył się niestety ze swoimi rodakami. Cały mecz na ławce Goricy spędził Michał Masłowski, a Łukasz Zwoliński zdążył już opuścić klub i przenieść się do Lechii Gdańsk. Dla Kądziora dzisiejsze trafienie było jego szóstym w trwającym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Patryk Klimala po raz pierwszy wystąpił w pierwszym składzie Celticu, zaliczając dodatkowo pierwszą asystę w barwach nowego klubu. Polski napastnik zaliczył kluczowe podanie przy drugim trafieniu autorstwa kapitana Scotta Browna. Celtic ostatecznie bez większych kłopotów w V rundzie Pucharu Szkocji wygrał 3:0 z trzecioligowym Clyde FC. Klimala zakończył swój występ w tym spotkaniu w 75. minucie, kiedy został zmieniony.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – mecz jego zespołu z Manchesterem City został przełożony ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z WBA.

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC – Championship) – wszedł na boisko w 66. minucie i zaliczył asystę w wygranym 2:0 ligowym meczu z Millwall. Był to jego debiut w nowym klubie.

Belgia

Jakub Piotrowski (Waasland-Beveren – Ekstraklasa) – mecz jego zespołu z KV Kortrijk został przełożony ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Chorwacja

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu z HNK Gorica. Zagrał cały mecz.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Dinamem Zagrzeb.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Páfos FC.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain – Ligue 1) – poza kadrą meczową na wygrany 4:2 mecz ligowy z Olympique Lyon.

Grecja

Damian Szymański (AÉK Ateny – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Panathinaïkósem.

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:0 z ÓFI Kreta.

Hiszpania

Marcel Lizak (RCD Espanyol B – trzecia liga) – z powodu kontuzji nie wystąpił w przegranym 0:1 ligowym meczu z CD Castellón.

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:5 z San Fernando CD.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z RB Leipizg.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z VfL Bochum.

Portugalia

Adam Dźwigała (CD Aves – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał w lidze 0:4 z Rio Ave.

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu przeciwko CD Aves.

Szkocja

Maciej Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 mecz V rundy Pucharu Szkocji z BSC Glasgow FC. 21-letni bramkarz wrócił do klubu z wypożyczenia do czwartoligowego Cowdenbeath FC.

Patryk Klimala (Celtic FC – Premiership) – 75 minut i asysta w wygranym 3:0 meczu V rundy Pucharu Szkocji z Clyde FC.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Sassuolo.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Lecce.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Cagliari.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – strzelił gola w przegranym 2:3 ligowym meczu z Lecce. Zagrał cały mecz.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Sassuolo.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Sassuolo.

Łukasz Teodorczyk (Udinese – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Brescią.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 15. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Genoą.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Lecce.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Viterbese.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 5:1 ligowego meczu z Reggio Audace.