Serie A: Derby Mediolanu dla Interu

inter.it

W hicie 23. kolejki Serie A Inter wygrał z AC Milan 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Brozović, Vecino, de Vrij i Lukaku. Dla gości trafił Rebić i Ibrahimović.

Pierwsza połowa była wyrównana. Decydujące akcje miały miejsce w końcówce połowy. W 9. minucie blisko bramki był Calhanoglu, ale jego uderzenie trafiło w słupek. Uderzenia głową próbował Godin, strzał minął jednak słupek. W 24. minucie indywidualną akcją popisał się Lukaku, wyłożył piłkę na strzał Vecino, lecz pomocnik Interu trafił wprost w Donnarummę. W 40. minucie fani Milanu mieli powody do świętowania po bramce Rebicia. Chorwat wykorzystał zgranie głową Ibrahimovicia i nie najlepsze zachowanie bramkarza. W doliczonym czasie gry ,,Rossoneri” zadali drugi cios. Castillejo dośrodkował w pole karne, gdzie akcje zamykał Ibrahimović i podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie byliśmy świadkami heroicznej pogoni Interu za odrobieniem wyniku. W 51. minucie Inter zdobył gola kontaktowego. Candreva zszedł do środka i uderzył, został zablokowany, po czym piłka trafiła do Brozovicia i ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Niecałe dwie minuty później był już remis. Sanchez wbiegł w pole karne i wycofał do Vecino, a ten skierował piłkę do bramki. W 70. minucie dośrodkowanie Candrevy na głowę de Vrija i zrobiło się 3:2. Później jeszcze Eriksen próbował swojego szczęścia, ale trafił w spojenie. W doliczonym czasie gry Lukaku przypieczętował wygraną wykorzystując podanie Mosesa. Inter odrobił straty i wrócił na fotel lidera wykorzystując potknięcie Juventusu.

9 luty 2020, 23. kolejka Serie A, San Siro (Mediolan)

Inter – AC Milan 4:2 (0:2)

Brozović 51′ , Vecino 53′ , de Vrij 70′ , Lukaku 90′ –  Rebić 40′ , Ibrahimović 45′

Inter: Padelli – Godin, de Vrij, Skriniar – Candreva (80′ Moses), Barella, Brozović, Vecino, Young (90′ Biraghi) – Sanchez (72′ Eriksen), Lukaku

Milan: Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Castillejo (80′ Leao), Kessie (81′ Paqueta), Bennacer, Rebić (84′ Bonaventura), Calhangolu – Ibrahimović

żółte kartki: Vecino, Skriniar, Barella, Lukaku – Kessie, Conti

sędzia: Fabio Maresca