Oko na rodaka: Borysiuk i Jagiełło z golami

Ariel Borysiuk

chennaiyinfc.com

W sobotę ciężar strzelania bramek wzięli na siebie pomocnicy. Debiutanckiego gola w Indiach strzelił Ariel Borysiuk, a trzecie trafienie w tym sezonie włoskiej Serie B zanotował Filip Jagiełło. Dodatkowo asysty przy bramkach dla swoich drużyn zaliczyli Mateusz Bogusz i Martin Kobylański.

Swojego gola w Indiach strzelił już Łukasz Gikiewicz. Tym razem przyszła pora na Ariela Borysiuka. Środkowy pomocnik Chennaiyin FC miał sporo szczęścia w 52. minucie spotkania indyjskiej ligi zawodowej z NorthEast United FC. Polak zdecydował się na strzał z dystansu po ziemi. Futbolówka zdawała odbić się od nóg jednego z rywali, co kompletnie zmyliło bezradnego golkipera gości. Była to wyrównująca bramka dla Chennaiyin. Drużynie Borysiuka i Gikiewicza zwycięstwo i awans na trzecie miejsce w tabeli w 58. minucie zapewnił Vladimir Koman. Borysiuk zagrał cały mecz i dostał żółtą kartkę. W drugiej połowie na boisku pojawił się za to Gikiewicz.

W spotkaniu z Ternaną Filip Jagiełło strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie włoskiej Serie B. Pomocnik w Brescii w 35. minucie spotkania znalazł się kompletnie niepilnowany w polu karnym rywala, wykorzystał wrzutkę i przedłużenie futbolówki głową przez Stefano Moreo i pewnym uderzeniem bez przyjęcia doprowadził do remisu 1:1. Brescia taki wynik musi uznać za stratę dwóch punktów. Drużyna Jagiełły i Jakuba Łabojko zajmuje obecnie pozycję wicelidera, jednak w przypadku wygranej z Ternaną wyprzedziliby liderującą Pisę.

Słodko-gorzki smak dla Mateusza Bogusza miał mecz ligowy z Málagą. Wypożyczony z Leeds United do Ibizy pomocnik już w 11. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Sergio Castela Martineza. Było to jego już szóste kluczowe podanie w tym sezonie hiszpańskiej drugiej ligi. Niestety, około dziesięć minut później Bogusz opuścił boisko z powodu urazu kolana. Miejmy nadzieję, że skończy się na drobnym urazie i krótkiej pauzie młodzieżowego reprezentanta Polski. Jego zespół wygrał ostatecznie aż 5:0 i awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli.

Już trzy minuty po wejściu na boisko Martin Kobylański walnie przyczynił się do zwycięstwa Eintrachtu Braunschweig w spotkaniu niemieckiej 3. Ligi z Hallescher FC. Były młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku w 62. minucie, a po chwili popisał się prostopadłym podaniem do Luca Ihorsta. Dla Polaka to już piąta asysta w trwającym sezonie ligowym. Jego drużyna po rozegraniu 21 spotkań ma na koncie 39 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jest to lokata dająca prawo gry w barażu o awans do 2. Bundesligi. Eintracht ma tyle samo punktów co drugi Kaiserslautern, a do prowadzącego Magdeburga Adriana Małachowskiego traci obecnie osiem “oczek”.

Podsumowanie występów polskich piłkarzy w ligach zagranicznych (21-22 stycznia)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 71 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Manchesterem City.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Evertonem.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Manchesterem United.

Mateusz Klich (Leeds United FC – Premier League) – 80 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Newcastle United.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Premier League) – wszedł na boisko w 90. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Watfordem.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Evertonem.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Blackpool.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Nottingham Forest. Bielik zagrał w piątkowym meczu U-23. Był to jego pierwszy oficjalny mecz po kontuzji.

Bartosz Cybulski (Derby County FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Nottingham Forest.

Michał Helik (Barnsley FC – Championship) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Birmingham City.

Kamil Jóźwiak (Derby County FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 1:2 z Nottingham Forest.

Jakub Niemczyk (Burton Albion FC – League One) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Wimbledonem.

Cypr

Kamil Wojtkowski (AS Ethnikós Áchnas – Ekstraklasa) – 67 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z AEL-em Limassol.

Francja

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Olympique Marsylia.

Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:0 z Lens.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – Segunda División) – zaliczył asystę i zszedł z boiska w 23. minucie z powodu kontuzji w wygranym 5:0 ligowym meczu z Malagą.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z PEC Zwolle.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Portadown F&A – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Dungannon Swifts.

Indie

Ariel Borysiuk (Chennaiyin FC – Liga Zawodowa) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Northeast United. Dostał żółtą kartkę i zagrał cały mecz.

Łukasz Gikiewicz (Chennaiyin FC – Liga Zawodowa) – wszedł na boisko w 78. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Northeast United.

Niemcy

Rafał Gikiewicz (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:5 ligowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Robert Gumny (FC Augsburg – Bundesliga) – 74 minuty w przegranym 1:5 ligowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Paweł Wszołek (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Borussią Mönchengladbach.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z FC Nürnberg.

Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 77. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z HSV.

Marcin Kamiński (FC Schalke 04 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 5:0 ligowy mecz z Erzgebirge Aue.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 77. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z 1. FC Nürnberg.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 77. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z 1. FC Nürnberg.

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Ingolstadt.

Martin Kobylański (Eintracht Braunschweig – 3. Liga) – wszedł na boisko w 62. minucie i zaliczył asystę w wygraym 1:0 ligowym meczu z Hallescher FC.

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 3. Liga) – 83 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Waldhof Mannheim.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z VfL Osnabrück.

Patrick Schikowski (SC Verl – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 2:5 ligowy mecz z Viktorią Köln.

Szkocja

Dominik Naglik (Dundee United FC – Premiership) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 po dogrywce mecz Pucharu Szkocji z Kilmarnock.

Maksymilian Stryjek (Livingston FC – Premiership) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu Pucharu Szkocji z Ross County.

Turcja

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Denizlisporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Ankaragücü.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 63. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Connah’s Quay Nomads.

Włochy

Aleksander Buksa (Genoa CFC 1893 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z Udinese.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Bologną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Hellasem Verona.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Hellasem Verona.

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – 68 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Frosinone.

Thiago Cionek (Reggina 1914 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:1 z Monzą.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 90. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Alessandrią.

Filip Jagiełło (Brescia Calcio – Serie B) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Ternaną. Zagrał cały mecz.

Tomasz Kupisz (Pordenone Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Perugią.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Ternaną.

Bartłomiej Maliszewski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Frosinone.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Pisą.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Parmą.