Serie A: Obejrzane, ale jakim kosztem…Lazio remisuje z Atalantą po bezbarwnym meczu

W meczu 23. kolejki Serie A SS Lazio zremisowało z Atalantą BC 0:0. Bez wątpienia było to jedno z najgorszych spotkań obecnego sezonu ligi włoskiej.

Atalanta do meczu z Lazio przystąpiła bez kilku podstawowych graczy, którzy nie mogli zagrać przez kontuzje i koronawirusa. Takich problemów nie mieli gospodarze, więc to oni byli minimalnym faworytem sobotniego starcia.

O pierwszej połowie możemy napisać, że się odbyła. Z obu stron widzieliśmy tylko powolne rozgrywanie piłki od strefy obronnej, z którego i tak żadne dogodne okazje się nie tworzyły. O ile po Atalancie mogliśmy się tego spodziewać, bo przystąpiła ona do tego meczu poważnie osłabiona, to od Lazio powinniśmy wymagać więcej. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza część była bardzo słaba i jeśli druga byłaby podobna, to dzisiejszy mecz bez wątpienia zasługiwałby na miano jednego z najgorszych w obecnym sezonie Serie A.

Początek drugiej połowy zapowiadał, że będzie ona tak słaba, jak pierwsza. Po 60. minucie jednak coś ruszyło i w ciągu niespełna 180 sekund zobaczyliśmy dwie dogodne sytuacje. Najpierw z woleja w słupek bramki Atalanty trafił Mattia Zaccagni, a moment później Aleksiej Miranczuk uderzył tuż obok bramki Rzymian. Niestety były to jedyne groźnie okazje w drugich czterdziestu pięciu minutach i niestety można powiedzieć, że spotkanie rozczarowało każdego, kto je obejrzał. W zapowiedziach mogliśmy przeczytać lub usłyszeć, że starcie może być bardzo emocjonalne, okraszone kilkoma golami i że ogólnie będzie dużo emocji. Oczywiście, gdy zobaczyliśmy składy na ten mecz, to widzieliśmy, że Atalanta będzie głównie się bronić i mało możemy się po niej spodziewać. Liczyliśmy jednak, że Lazio pokaże, że jest lepsze od rezerwowego składu gości. Tak się jednak nie stało i raczej każdy będzie chciał o tym meczu jak najszybciej zapomnieć.