Oko na rodaka: Asysta Piotra Zielińskiego

sscnapoli.it

Tuż przed świętami nie działo się zbyt wiele. Jedyny Polak, który zapisał się znacząco do protokołu meczowego to Piotr Zieliński, który zaliczył asystę przy golu Allana.

Na udany polski akcent czekać musieliśmy do ostatniego dzisiejszego spotkania. Przy trafieniu dla Napoli w wygranym 2:1 ligowym meczu z Sassuolo asystę zaliczył Piotr Zieliński. Grający na środku pomocy Polak dograł do Allana. Zanim Brazylijczyk oddał strzał na bramkę, umiejętnie futbolówkę przepuścił grający od pierwszej minuty Arkadiusz Milik. Milika w 77. minucie zastąpił Dries Mertens, natomiast Piotr Zieliński zagrał cały mecz. W ostatnich sekundach trzy punkty Napoli zapewnił Elif Elmas.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Anderlechtem.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Larisą.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Unionem Berlin.

Rafał Gikiewicz (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Fortuną Düsseldorf.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – został zmieniony w 90. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Unionem Berlin.

David Blacha (VfL Osnabrück – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Heidenheim.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Hallescher FC.

Marcel Zylla (FC Bayern München II – 3. Liga) – wszedł na boisko w 90. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z FC Würzburger Kickers.

Rumunia

Łukasz Gikiewicz (FCSB Bukareszt – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Universitatea Craiova.

Włochy

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – 77 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Sassuolo.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – wszedł na boisko w 61. minucie przegranego 0:5 ligowego meczu z Atalantą.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:2 ligowym meczu z Lecce.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:3 meczu o Superpuchar Włoch z Lazio.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut i asysta w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Sassuolo.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – mecz jego zespołu został przełożony.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – mecz jego zespołu został przełożony.