Serie A: Napoli rzutem na taśmę wygrywa z Sassuolo

Piłkarze US Sassuolo przegrali z SSC Napoli 1:2 w meczu 17. kolejki Serie A. Decydujący gol w tym meczu padł w doliczonym czasie gry.

W meczu kończącym 17. kolejkę Serie A Sassuolo podejmowało u siebie Napoli. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali jedenaste miejsce z dziewiatnostoma punktami na koncie. Podopieczni Gennaro Gattuso byli dwie pozycje wyżej, a ich dorobek punktowy wynosił dwadzieścia jeden.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Federico Peluso, ale strzelił wysoko nad bramką. Chwilę później blisko pokonania Alexa Mereta był Alfred Duncan, lecz bramkarz Napoli dobrze interweniował po strzale pomocnika Sassuolo. W 19. minucie pierwszy raz zaatakowali podopieczni Gennaro Gattuso, Kostas Manolas strzelał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił w poprzeczkę. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Manuel Locatelli dośrodkował w szesnastkę, tam z pierwszej piłki uderzył Hamed Traorè i pod nogami Mereta trafił do siatki. Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy, jednak tym razem trafił prosto w bramkarza Napoli. Do przerwy Sassuolo prowadziło z Napoli 1:0.

Na początku drugiej połowy bramkę dla Napoli mógł zdobyć Lorenzo Insigne, lecz świetnie po jego strzale interweniował Gianluca Pegolo. Blisko bramki byli także gospodarze, Mert Müldür po minięciu kilku obrońców strzelił tuż obok bramki. W 58. minucie podopieczni Gennaro Gattuso doprowadzili do remisu. Piotr Zieliński podał do Allana, Brazylijczyk obrócił się z obrońcą na plecach i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Kilkanaście minut później prowadzić mogli gospodarze, jednak po przedryblowaniu obrońcy Pedro Obiang huknął w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem to Napoli w doliczonym czasie zadało ostateczny cios. Insigne dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę przedłużył Giovanni Di Lorenzo, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Eljif Elmas.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Sassuolo zgarnie dziś łatwe trzy punkty. Druga połowa wyglądała jednak zupełnie inaczej, Napoli wyszło odmienione na drugą częśc i ku zaskoczeniu kibiców na Mapei Stadium zdobyło komplet punktów.