Superpuchar Włoch: Lazio z trofeum

ROME, ROMA - DECEMBER 11: Luis Alberto of SS Lazio celebrate a frist goal during the Serie A match between SS Lazio and Torino FC at Stadio Olimpico on December 11, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Piłkarze SS Lazio wygrali Superpuchar Włoch. W dzisiejszym spotkaniu pokonali Juventus 3:1.

W meczu o Superpuchar Włoch mierzyły się drużyny, które wygrały mistrzostwo i Puchar, czyli Juventus i Lazio. Minimalnym faworytem tego meczu była Stara Dama, chociaż ostatni pojedynek tych drużyn zakończył się zwycięstwem Lazio.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gracze Lazio, sprzed pola karnego strzelał Luis Alberto, ale minimalnie się pomylił. Następna akcja drużyny z Rzymu zakończyła się golem. Senad Lulić dośrodkował w pole karne, tam piłkę opanował Sergej Milinković Savić, podał po ziemi do Alberto, a ten pewnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Do remisu mógł doprowadzić Paulo Dybala, który strzelał z rzutu wolnego, lecz uderzył tuż obok słupka. Gdy wydawało się, że Lazio będzie prowadzić do przerwy to w 45. minucie Juventus zdobył bramkę wyrównującą. Z dystansu strzelał Cristiano Ronaldo, Thomas Strakosha odbił futbolówkę wprost pod nogi Dybali, a Argentyńczyk umieścił ją w bramce. Do przerwy Juventus remisował z Lazio 1:1.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Starej Damie mógł dać Dybala, ale jego strzał nie zagroził bramce Lazio. Swoją szansę na gola miał także klub z Rzymu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzył Luiz Felipe. W 73. minucie podopieczni Simone Inzaghiego wyszli na prowadzenie. W szesnastkę dośrodkował Manuel Lazzari, futbolówkę podbił Joaquin Correa, a pięknym uderzeniem Szczęsnego pokonał Lulić. W 90. minucie okazję na bramkę wyrównującą zepsuł Leonardo Bonucci. Chwilę później Rodrigo Bentancur otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska, po faulu Urugwajczyka Lazio miało rzut wolny, który na bramkę zamienił Danilo Cataldi. Ostatecznie Juventus przegrał z Lazio 1:3.

Mecz przez większość czasu był wyrównany, jednak Lazio swoje okazje potrafiło wykorzystać, a Juventus nie. Lazio może się poszczycić drugim zwycięstwem nad Juventusem w krótkim przedziale czaswoym i świętować zwycięstwo w Superpucharze Włoch.