Oficjalnie: UEFA wyklucza ŠK Slovan Bratysława z eliminacji do Ligi Mistrzów

Slovan

skslovan.com

Smutne wiadomości dla fanów Slovana Bratysława. W związku z podejrzeniem władz Wysp Owczych o obecności koronawirusa w drużynie mistrza Słowacji, UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu tego klubu z eliminacji Ligi Mistrzów i przyznaniu walkoweru 3:0 na korzyść KÍ Klaksvík.


Saga wokół meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów pomiędzy KÍ Klaksvík z Wysp Owczych, a ŠK Slovanem Bratysława nareszcie dobiegła końca. Werdykt UEFA nie brzmi jednak korzystnie dla mistrzów Słowacji. Cała drużyna Slovana została poddana kwarantannie przez władze sanepidu na wyspach, gdzie okazało się, że u dwojga przedstawicieli słowackiej ekipy odnotowano dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19. Mecz w drugim terminie, czyli planowo 21 sierpnia 2020 roku na Wyspach Owczych – nie został rozegrany. Całość wydarzenia poznacie w osobnym artykule.

Sprawa została skierowana do Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA w celu podjęcia decyzji zgodnie z regulaminem Ligi Mistrzów UEFA 2020/21. Na podstawie przepisów dyscyplinarnych UEFA oraz biorąc pod uwagę pilne okoliczności sprawy, przewodniczący Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny przekazał sprawę do Komisji Odwoławczej. Wynikiem tych rozmów, UEFA podjęła decyzję o przyznaniu walkoweru 3:0 na rzecz zespołu KÍ Klaksvík i tym samym klub Slovan Bratysława został wykluczony z rozgrywek Champions League. Farerowie więc mogą przygotowywać się do środowego meczu kolejnej rundy ze szwajcarskim Young Boys Berno.

Jeszcze wczoraj cała drużyna mistrza Słowacji przeszła jeszcze raz szczegółowe testy na koronawirusa, które nie ujawniły choćby jednego pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Głos w tej sprawie ponowie zabrał dyrektor generalny Slovana Bratysława, Ivan Kmotrík młodszy.

Po przykrych wydarzeniach ostatniego tygodnia cieszymy się, że ekipa, która w ubiegły poniedziałek udała się na wyspy, ma negatywne testy na COVID-19. Dzięki temu nasi zawodnicy oraz ekipa wdrożeniowa będą mogli wrócić do procesu treningowego. Wyniki testów potwierdzają jedynie naszą opinię, że na Wyspach Owczych władze krajowe celowo i niesprawiedliwie uniemożliwiły nam rozegranie meczu. Wyniki testów pokazują, że gdyby nasza oficjalna prośba o przetestowanie drużyny znalazła zrozumienie, okazałoby się, że nasi gracze mają negatywne testy i mogliby podjąć rywalizację. Wyniki testów wysyłamy również do UEFA jako kolejny argument za naszym protestem przeciwko działaniom władz Wysp Owczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x