OFICJALNIE: Nowy trener reprezentacji Turcji

https://twitter.com/DFB_Team_EN/status/1438821529190535169/photo/1

Władze tureckiego związku piłki nożnej postanowiły zwolnić Şenola Güneşa a w jego miejsce zatrudnić Stefana Kuntza. 

Reprezentacja Turcji na EURO 2020 jechała jako “czarny koń” całych rozgrywek. Ostatecznie podopieczni Şenola Güneşa nie wywiązali się z tej roli i pożegnali się z turniejem już po fazie grupowej. Władze tureckiego związku piłki nożnej zwlekały jednak ze zwolnieniem 69-letniego szkoleniowca. Mieli nadzieję, że pod jego wodzą “Gwiazdy Półksiężyca” wywalczą awans na Mundial, jednakże sytuacja zaczęła się coraz bardziej komplikować. Turkowie we wrześniowych meczach zremisowali z Czarnogórą, przegrali z Holandią i wygrali z Gibraltarem. Decyzja mogła być jedna – zwolnienie Güneşa.

Nad Bosforem wszyscy mają nadzieję, że reprezentanci ich nacji zdołają wywalczyć awans na mistrzostwa Świata w Katarze. Dlatego też władze zadecydowały o zatrudnieniu Stefana Kuntza.

Niemiec znany jest głównie z pracy w reprezentacji Niemiec U-21. Jako selekcjoner tamtejszej kadry dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Europy U-21 (w 2017 i 2021 roku).

Reprezentacja Turcji na cztery kolejki przed końcem eliminacji w grupie G zajmuje 3. miejsce. Do liderujących Norwegów traci cztery punkty, zaś do Holendrów – dwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *