Oficjalnie: Flavio Paixao przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk

Flavio Paixao /fot. Mikołaj Barbanell ( Piłkarski Świat)

Flavio Paixao parafował nowy kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa 36-latka ma obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. 

Flavio Paixao trafił do Polski wiosną 2014 roku. Portugalczyk zasilił szeregi Śląska Wrocław, dla którego zagrał w 83 spotkaniach i strzelił 26 bramek. Po dwóch udanych sezonach w zespole z Dolnego Śląska przeniósł się do Lechii Gdańsk. W drużynie znad morza do tej pory rozegrał 191 meczów. Strzelił 71 bramek i dołożył do tego 17 asyst. Obecnie pełni rolę kapitana.

Umowa 36-latka z klubem obowiązywała do końca trwającego sezonu. W piątkowy poranek Portugalczyk parafował nowy kontrakt, który ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku. – Cieszę się, że zostaję w Lechii na dłużej. Czuję się tutaj jak w domu – prywatnie i sportowo. Już zdobyłem z Lechią Puchar Polski, ale wciąż mam ambicję zdobycia mistrzostwa Polski dla Biało-Zielonych. Chcę poprowadzić tę drużynę jak najwyżej i cieszę się, że będę to mógł robić przez kolejny rok – powiedział Paixao.

Co ciekawe, Portugalczyk zapisał się złotymi głoskami w historii ekstraklasy, ponieważ jest najskuteczniejszym obcokrajowcem biegającym kiedykolwiek na polskich boiskach.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *