Oficjalnie: Chrobry Głogów pozyskał Rafała Leszczyńskiego

chrobry-glogow.pl

Rafał Leszczyński do tej pory bramkarz m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, mający na swoim koncie ubiegłoroczne występy w Ekstraklasie, jeden w reprezentacji Polski i niemal 200 na poziomie 1 Ligi zmienia barwy na pomarańczowo-czarne. Z Chrobrym podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu i zastąpi kontuzjowanych w głogowskiej drużynie Kacpra Bieszczada oraz Adama Makuchowskiego.

Rafał Leszczyński przez ostatnie 4.5 sezonu był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym w ubiegłym sezonie awansował do Ekstraklasy. W zespole „Górali” najlepszy pod względem występów miał pierwszy rok. W sezonie 2016/17 rozegrał 31 meczów. Łącznie w barwach Podbeskidzia wystąpił w 83 spotkaniach, w tym 10-krotnie w sezonie zakończonym awansem do Ekstraklasy i trzykrotnie w samej Ekstraklasie jesienią ubiegłego roku.

28-letni bramkarz swoją karierę zaczynał w Olimpii Warszawa, skąd trafił do KS Raszyn, a następnie do Dolcanu Ząbki. Dolcan jest kolejnym istotnym klubem w karierze Rafała, bo spędził w nim sześć sezonów, w tych ostatnich mając pewne miejsce między słupkami. Regularna gra w pełnym wymiarze czasowym zaowocowała przenosinami do Piasta Gliwice, jednak jeszcze wtedy na najwyższym poziomie nie zadebiutował, grając w drugiej drużynie. Po roku Piast wypożyczył swojego golkipera do innego klubu z woj. śląskiego.

Od połowy 2016 roku do teraz nieprzerwanie był zawodnikiem Podbeskidzia, początkowo na zasadzie wypożyczenia z Piasta, ale w 2017 roku władze „Górali” postanowiły go wykupić i zatrzymać w Bielsko-Białej na dłużej. Z grą w Podbeskidziu wiążą się ubiegłoroczne osiągnięcia w postaci wspomnianych awansu do Ekstraklasy i debiutu na najwyższym ligowym szczeblu.

Nowy bramkarz Chrobrego ma bardzo duże obycie w 1 Lidze. Sumując jego dokonania z Dolcanu i Podbeskidzia, zagrał łącznie w 179 pierwszoligowych meczach. Pierwsze w 2011 roku jako 18-latek, ostatnie w ubiegłym. Na swoim koncie ma też występ w reprezentacji Polski u trenera Adama Nawałki. W 2014 roku zagrał w towarzyskim spotkaniu Biało-Czerwonych przeciwko Norwegii. Polacy wygrali wówczas 3:0.

źródło: Informacja Prasowa, chrobry-glogow.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *