Osłabiona Jagiellonia liczy na przełamanie w Lubinie

Rafał Grzyb

Zdjęcie: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok do tej pory rozczarowuje w PKO Ekstraklasie. W ostatnich czterech kolejkach nie zanotowali zwycięstwa.

Tym razem czeka ich konfrontacja z Zagłębiem Lubin. Będzie to starcie dziewiątej z siódmą drużyną w lidze. Jagiellonia będzie mocno osłabiona. Z powodu choroby w meczu z Piastem nie zagrali m.in. dwaj kluczowi ofensywni zawodnicy Jakov Puljic i Jesus Imaz. Grzyb potwierdził, że Hiszpan na pewno nie będzie jeszcze do dyspozycji, a pozostali piłkarze wracają już do zespołu. Nie zagrają jednak Romanczuk i Błażej Augustyn (obaj za nadmiar żółtych kartek), wraca Ariel Borysiuk, który z tego samego powodu pauzował przed tygodniem.

– Kluczem do zwycięstwa będzie poprawa – popełnianych przez nas zbyt często – błędów. Musimy zagrać agresywniej w stosunku do tego, co prezentowaliśmy w starciu z Piastem. Można powiedzieć, że w tamtym meczu grając w dziesiątkę wyglądaliśmy lepiej w defensywie. Graliśmy bliżej siebie, bardziej kompaktowo. To może być kluczem do sukcesu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej trener Rafał Grzyb, który obecnie zastępuje chorego Bogdana Zająca.

Grzyb wymienił  mocne strony Zagłębia Lubin. Uznał, że bardzo dobry zespół, często grający z kontrataku. Pochwalił też Filipa Starzyńskiego, według jego to zawodnik, który potrafi precyzyjnie dorzucić piłkę do swoich partnerów z drużyny.

– Obecna sytuacja nie jest dla nas łatwa, niemniej w trakcie przygody z piłką przechodziliśmy już przez kilka kryzysów, z każdego jednak podnosiliśmy się. Nie jest to łatwa sytuacja ani dla mnie, ani dla trenera Zająca (…). Musimy zaprezentować konsekwencję w grze, której zabrakło nam w poprzednich meczach. Ponadto trochę wiary i pewności siebie, że jesteśmy dobrym zespołem i możemy wygrać – dodał.

Początek meczu Zagłębia z Jagiellonią w Lubinie – w sobotę o godz. 17.30.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *