Oficjalnie: Brendan Rodgers z nowym kontraktem

fot. fourfourtwo.com

Forma Leicester City i problemy z menedżerem wśród niektórych klubów Premier League spowodowały, że Brendan Rodgers stał się łakomym kąskiem. Znamy odpowiedź Lisów na pogłoski o jego odejściu.

Brendand Rodgers zaczął trenować Leicester City na początku roku, kiedy to w lutym zastąpił Claude’a Puela. 46-latek momentalnie odmienił grę Lisów i gdy zeszły sezon kończyli na 9. miejscu walcząc o Ligę Europy praktycznie do końca, ciężko było pomyśleć, że w sezonie 19/20 będą walczyć o Ligę Mistrzów. Leicester zanotowało nawet lepszy start niż w mistrzowskim sezonie 15/16 i na obecną chwilę są największym zagrożeniem dla mającego świetny sezon Liverpoolu. Nic dziwnego, że osobą Rodgersa zainteresowały się większe kluby. Głównie mówiono o Arsenalu, który chciał zatrudnić Irlandczyka jako zastępstwo dla niedawno zwolnionego Unaia Emery’ego. Dodatkowym czynnikiem to wyboru Rodgersa miało być to, że trener Leicester miał mieć zawartą w kontrakcie klauzulę wykupu – 14 milionów funtów.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Jednak dziś Leicester ucięło wszystkie plotki transferowe. Klub ogłosił właśnie, że Rodgers przedłużył swoją umowę z Lisami do czerwca 2025 roku. Poprzedni kontrakt kończył się również w czerwcu – 2022.

Umiejętności trenerskie Brendana są wszystkim dobrze znane i widoczne w sposobie, w jaki uwolnił potencjał każdego członka naszego ekscytującego, młodego składu. Jednak równie ważna jak to jest filozofia Brendana, która dopasowała się idealnie do wartości i kultury klubu. Tworzone przez ostatnie 9 miesięcy relacje były wartościowe – zacieśniono więzi między naszymi graczami, personelem i kibicami – cieszę się, że mogę nadal obserwować rozwój długoterminowych planów klubu. – powiedział cytowany przez stronę internetową klubu prezes Leicester – Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

Kiedy podjąłem decyzję o przejściu do Leicester było to spowodowane tym, że byłem podekscytowany kierunkiem, w którym podążał klub i tym, jak mogłem wykorzystać w nim swoje doświadczenie. Przybyłem tu z celem, którym było dodanie tu czegoś i pomoc klubowi w budowie jego przyszłości. – powiedział Rodgers.

Na końcu chce zwrócić się do kibiców – mogę tylko podziękować za przyjęcie mnie i mojego personelu do swojego klubu oraz za zaufanie. Będziemy nadal współpracować, aby zapewnić sukces Leicester City przez wiele lat. – dodał 46-latek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.