Chelsea wraca na rynek transferowy – CAS skrócił zakaz

fot. twitter.com/ChelseaFC

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie skrócił zakaz transferowy Chelsea. The Blues będą mogli się wzmocnić już w najbliższym zimowym okienku transferowym.

W kwietniu londyńska Chelsea została ukarana przez FIFA zakazem rejestracji nowych zawodników na letnie (2019) i zimowe (2020) okienko transferowe. Był to rezultat nieprawidłowości przy pozyskiwaniu niepełnoletnich zawodników przez The Blues. Dodatkowo klub dostał grzywnę w wysokości 600 tysięcy franków szwajcarskich. Władze klubu zdecydowały się odwołać od kary do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu i CAS zdecydował się na obniżenie kary. Trybunał orzekł, że Chelsea naruszyła przepisy, ale nie zgadzają się z FIFA w sprawie skali nieprawidłowości. Zatem CAS obniżył karę finansową do 300 tysięcy franków i zmniejszył zakaz transferowy tylko do letniego okienka 2019. Zatem w styczniu przyszłego roku Chelsea znów może wzmocnić swój zespół.

Na Stamford Bridge byli dosyć pewni skrócenia zakazu, więc klub nie próżnował w szukaniu potencjalnych zimowych nabytków. Nie raz mówiono o sporym zainteresowaniu chociażby Jadonem Sancho z Borussii Dortmund. Obecnie jednak napędzana produktami klubowej akademii drużyna Lamparda nie ma problemów z ofensywą. Przede wszystkim powinni się skupić na wzmocnieniu defensywy, a zwłaszcza lewej obrony. Dlatego w kontekście transferu do The Blues mówi się m.in. Benie Chilwellu z Leicester.

Obecnie Chelsea zajmuje 4. miejsce w tabeli Premier League i w najbliższy weekend czeka ich wyjazd na Goodison Park na mecz z Evertonem. Do tego wciąż są w grze o 1/8 finału Ligi Mistrzów. 10 grudnia zmierzą się u siebie z Lille.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *