Od nowego sezonu trybuny Premier League znów będą pełne

Manchester United

twitter.com/PremierLeague

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, poinformował na konferencji prasowej, że większość obostrzeń związanych z COVID-19 zostanie zniesiona. Poluzowania mają nastąpić 19 lipca i bardzo prawdopodobne, że przyszły sezon Premier League odbędzie się przy pełnych trybunach.

Już w poprzednim sezonie brytyjski rząd zezwolił na udział kibiców. Miało to miejsce w dwóch ostatnich kolejkach. Kluby mogły wpuścić jedynie 10 tysięcy widzów bądź też wypełnić swój obiekt jedynie w 25%. Oprócz tego kibice mieli również okazję obejrzeć finał Pucharu Anglii. Na Wembley zasiadło ponad 20 tysięcy kibiców i miało to na celu ułatwienie powrotu fanów na trybuny.

Jednak tym razem kluby będą mogły wypełnić swoje stadiony aż po brzegi. Zmagania o mistrzostwo Anglii ruszą 13 sierpnia, a meczem inauguracyjnym będzie Brentford – Arsenal.

Do tego według brytyjskich mediów premier Johnson ma również potwierdzić, że osoby, które będą chciały uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, nie będą potrzebowały potwierdzenia, że są w pełni zaszczepione.

„Zniesiemy ograniczenia i pozwolimy ludziom podejmować własne, świadome decyzje dotyczące postępowania wobec koronawirusa” – powiedział premier Boris Johnson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.