Kary dla Lecha Poznań, Widzewa Łódź i Miedzi Legnica od Komisji Ligi za zachowanie swoich fanów

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Decyzją Komisji Ligi trzy kluby występujące w PKO BP Ekstraklasie zostały ukarane za zachowanie swoich kibiców.

Brak panowania nad zachowaniem swoich kibiców może słono kosztować właścicieli. O tym ostatnio przekonały się władze Lecha Poznań, Widzewa Łódź oraz Miedzi Legnica. Przepisy są surowe. Za wybryki swoich fanów odpowiadają kluby. Jeśli kibice zespołu “A” spowodują szkody, to klub “A” musi te szkody pokryć.

Lech Poznań

Kibice Lecha Poznań wraz sympatykami ŁKS-u Łódź zdemolowali stadion w Łodzi podczas ligowego starcia z Widzewem Łódź w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. W konsekwencji właściciele poznańskiej drużyny będą musieli pokryć koszty naprawy zniszczeń w sektorze gości. Dodatkowo zapłacą karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych, a także “wypisali” siebie z kolejnego meczu wyjazdowego na stadionie Widzewa i Legii Warszawa. 

Widzew Łódź

Na klub Widzew Łódź nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Łódzcy kibice również nie będą mogli pojechać na najbliższe spotkanie z “Kolejorzem” w Poznaniu. Ponadto, oba klubu otrzymały zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. W oświadczeniu Komisji Ligi czytamy:

– Orzeczona kara dla Lecha jest wyrazem potępienia incydentów, które miały miejsce w trakcie meczu, w szczególności aktów wandalizmu, poważnych zniszczeń sektora i rzucania przedmiotami w stronę innych widzów. Miejscowi kibice także zachowali się niewłaściwie rzucając środki pirotechniczne w okolice boiska oraz prowokacyjnie używając wulgarnego transparentu i paląc flagę Lecha. Komisja reaguje na takie zachowania, nie akceptując jakiejkolwiek formy przemocy na stadionie, co wielokrotnie podkreślała w swoich wcześniejszych orzeczeniach – powiedział Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

Miedź Legnica

Kiedy drużynie słabo idzie, nerwy zaczynają puszczać kibicom. Tak było w Legnicy. Kibice walczącej o przetrwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Miedzi Legnica wparowali do szatni gospodarzy. Cała sytuacja miała miejsce w starciu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Piastem Gliwice (0:1). Przyjezdni z Gliwic wyjechali z Legnicy z trzema punktami. Po końcowym gwizdku wścielki kibice wtargnęli do pomieszczeń klubowych “Miedzianki”. W konsekwencji Komisja Ligi nałożyła karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

– Komisja potępia każdą próbę naruszenia nietykalności uczestników zawodów. Próba pomeczowego wtargnięcia do szatni zawodników zasługuje na karę. Był to pierwszy, i mamy nadzieję, że ostatni tego typu incydent na stadionie w Legnicy, jednakże Komisja zastrzegła, że kolejny tak poważny przypadek będzie skutkować znacznie surowszymi sankcjami – ogłosił przewodniczący Komisji Ligi.

Źródło: Ekstraklasa.org

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.